Paylaştığı Twitter başına iş açtı; Portakal hakkında suç duyurusu

Fatih Portakal bankada parası olanları uyardı; Erdoğan suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tekâlifi Milliye hatırlatılarak ve ‘zor günlerden geçiyoruz’ denilerek bankada parası olanlardan para istenmesin bir de” şeklinde bir Twitter atan sunucu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na halkı manipüle etmekten, kamuoyunda yanlış algı oluşturmaktan” suç duyurusunda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sunucu Fatih Portakal hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Erdoğan’ın, sosyal medyada yalan ve halkı manipüle etmeye yönelik ifadeler paylaştığı iddiasıyla Portakal hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Erdoğan’ın koronavirüsle mücadelede Milli Dayanışma Kampanyasını Türk milletinin en önemli özelliklerinden biri olan dayanışma geleneği kapsamında savunması, tarihsel dayanaklar araması, Tekâlif-i Milliye Emirleri’ne değinmesi çeşitli çevrelerde eleştirilmişti. FOX TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da bu kapsamda sosyal medya hesabından aşağıdaki Twitter paylaşımını yapması bardağı taşıran damla oldu.

Portakal’ın paylaşımı şöyle:

“Tekâlifi Milliye hatırlatılıp “zor günlerden geçiyoruz” denilerek mevduatı veya tasarrufu olanlardan para istenmesin bir de! Korona sonrası ödeyelim derlermiş bir de! Olmaz olmaz diyemiyorum maalesef!”

Cumhurbaşkanının avukatının savcılığa verdiği dilekçede şunlar savunuldu:

“Şüpheli bu ileti ile Müvekkilimin konuşmasını gerçek manasından uzaklaştırılarak kamuoyunda yanlış bir algı oluşturmayı amaçlamıştır. Şüpheli niyet okuyuculuğu yaparak Sayın Cumhurbaşkanımızın tarihsel bir olaydan ve o olay özünde milli dayanışma ruhundan bahsetmesini farklı bir bağlamda manipülasyon amacıyla kullanmıştır. Şüphelinin ifadeleri Türk Ceza Kanunu ve BDDK mevzuatı kapsamında suç niteliğindedir. Sayın Cumhurbaşkanımız devletin başı olarak milli dayanışmanın önemini vurguladığı konuşma gayet açıktır. Şüphelinin ifade ettiği gibi kesinlikle hiçbir vatandaştan zorla para istenmesi söz konusu dahi olamaz.

Cumhurbaşkanımızın gönüllülük esasına dayalı başlattığı yardım kampanyasına halkımızın teveccühü de ortadadır. Sırf bu dayanışmaya gölge düşürmek adına bu şekilde akla ziyan iddialar ortaya atılıp halkımız tedirgin edilmek istenmektedir. Bu zihniyetin tek amacı kaos ve karmaşa çıkarmak olup şüphelinin suç konusu paylaşımı da sadece hezeyandan ibarettir.”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir