Tekmil güçlerce perdelenen ve engellenen, akla gelmeyecek iftiralarla karalanan Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için gerekli olan 100 bin imza kampanyası tüm ülke çapında ve ilimizde devam ediyor. Ülke çapında yaşlı genç Vatan Partililer karınca gibi faaliyet içerisinde, Perinçek rüzgârı estiriyor. Vatansever halktan vatan savaşını zafere götürecek ve üretim yönelik politikalarıyla vatanımızı selamete çıkaracak Perinçek’in Cumhurbaşkanlığı adaylığı için oy vermeye çağırıyor.

Vatan Partisi almış olduğu seferberlik kararıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanında esen rüzgâr, Burdur’da ve ilçelerinde de esiyor. Vatan Partisi üyeleri Doğu Perinçek’i aday gösterebilmek için birçok noktada imza masası açtı.

Türkiye’nin dört bir yanında Doğu Perinçek rüzgârı esiyor…

Vatan Partisi’nin başlattığı 100 bin imza seferberliği Burdur’da hız kesmeden devam ediyor.

Doğu Perinçek’in aday gösterilmesi için Cumhuriyet Meydanı’nda ve Yeşilova’da açılan imza masasında çok kısa sürede yüzlerce imza toplandı.

BURDUR’DA 100 BİN İMZA ÇALIŞMASI

Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması yaparak stant açan Vatan Partisi Burdur İl Başkanı İbrahim Kılınç ve partililer, Burdurluları broşür dağıttı ve Perinçek’e oy vermeye çağırdı.

Açıklamasında Başkan Kılınç, “ne demişti büyük devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; ‘Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir’ Peki ya; Cumhuriyet kimsesiz kalırsa. Cumhuriyet’in kimsesiz kalması için cumhuriyetçilerin, Cumhuriyet’e sahip çıkmaması gerekir. İşte bunu yapmaya çalışıyorlar. Bırakın kafanızdaki matematik hesaplarını, hileleri, hülleleri vicdanınızın ve aklınızın sesini dinleyin lütfen. Bugüne kadar adı ortaya atılan adaylardan hangisi ‘Kemalist Devrimi tamamlayacağım’ dedi, hangi aday ‘Altı Ok’ta birleşme programını’ şart koştu. Dünyanın ilk antiemperyalist kurtuluş savaşı sayesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni ’soykırım suçlusu’ göstermeye çalışanlara karşı kim göğsünü siper etti, örgütünü harekete geçirdi, vatanseverlere öncülük etti? Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde hedef alınmasına rağmen kim boyun eğmedi? Ebedi Başkomutan’a ve askerlerine kim sahip çıktı? Kendini Abdülhamit’in yerine koyanlar mı? Atatürk’e ‘beton Kemal’ diyenleri, TR bilmem kaç no.lu Strafor elemanlarını, bilumum liberalleri, ikinci cumhuriyetçileri o büyük partiye toplayanlar mı? Abdullah Gül’ün adaylığını tartışmaya açanlar mı? Ergenekon ve Balyoz dönemlerinde Türk Ordusu’nu ve vatanseverleri savunmak için tek kelime etmeyenler, ağzından Kemalizm savunan tek söz çıkaramayanlar mı? Kim sahip çıktı Cumhuriyet’e?” dedi.

İşte Başkan Kılınç’ın açıklama metni!

Değerli basın mensuplar,

Ne demişti büyük devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; “Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir” Peki ya; Cumhuriyet kimsesiz kalırsa. Cumhuriyet’in kimsesiz kalması için cumhuriyetçilerin, Cumhuriyet’e sahip çıkmaması gerekir. İşte bunu yapmaya çalışıyorlar. Bırakın kafanızdaki matematik hesaplarını, hileleri, hülleleri vicdanınızın ve aklınızın sesini dinleyin lütfen. Bugüne kadar adı ortaya atılan adaylardan hangisi “Kemalist Devrimi tamamlayacağım” dedi, hangi aday “Altı Ok’ta birleşme programını” şart koştu. Dünyanın ilk antiemperyalist kurtuluş savaşı sayesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni “soykırım suçlusu” göstermeye çalışanlara karşı kim göğsünü siper etti, örgütünü harekete geçirdi, vatanseverlere öncülük etti? Ergenekon ve Balyoz tertiplerinde hedef alınmasına rağmen kim boyun eğmedi? Ebedi Başkomutana ve askerlerine kim sahip çıktı? Kendini Abdülhamit’in yerine koyanlar mı?, Atatürk’e “beton Kemal” diyenleri, TR bilmem kaç no.lu Stratfor elemanlarını, bilumum liberalleri, ikinci cumhuriyetçileri o büyük partiye toplayanlar mı? Abdullah Gül’ün adaylığını tartışmaya açanlar mı?, Ergenekon ve Balyoz dönemlerinde Türk Ordusu’nu ve vatanseverleri savunmak için tek kelime etmeyenler, ağzından Kemalizm savunan tek söz çıkaramayanlar mı? Kim sahip çıktı Cumhuriyet’e?

Bu konuşmanın muhatabı sensin ey Mustafa Kemal’in askeri, bu ülkenin aydınlık insanı, Kemalist Devrimi bin yıl yaşatacak azmi olan kadın, erkek, genç, milliyetçi, devrimci, halkçı, laik, devletçi ve elbette cumhuriyetçi olan sen! Cumhuriyet’in bizi kimsesiz bırakmadığını kavrayan, Cumhuriyet’in demokrasi olduğunu, eşitlik olduğunu, seçme ve seçilme hakkı olduğunu bilen sen; şimdi Cumhuriyet’i adaysız mı bırakacaksın? Altı Ok’u hatıra olarak görenden, ABD’den icazet almaya uğraşandan, Cumhuriyet’in öncüleri tarafından devrilen Abdülhamit’i kendine örnek alandan Cumhuriyet adayı çıkar mı? Neredeydiler emperyalistler kurtuluş savaşımızı hedef alırken? HDP’siz olmaz diyenler neden Kemalistsiz olmaz demiyorlar, devrimcisiz olmaz demiyorlar? Sor kendine bre kardeşim, sor kendine bakalım neden Doğu Perinçek aday olamasın diye imza toplama işini yokuşa sürüyorlar? Neden itiraz etmiyor “demokrasi” ve “insan hakları” savunucuları?

Cevap basit; Cumhuriyetçi değiller de ondan. “Demokrasi” dedikleri ABD’nin ya da sultanın verdiği kadar demokrasi. Oysa gerçek demokrasi Cumhuriyet’tir, kadına seçme ve seçilme hakkını veren en demokratik Cumhuriyet; Türkiye Cumhuriyeti’dir… Evet, Cumhuriyet emperyalizmin kuklalarına izin vermez, söz hakkı vermez. Amerikan demokratları bölücülere, tarikatlara destek verir ama Kemalistlere, devrimcilere saldırır. Saldırır, çünkü Devrimci Cumhuriyet milleti birleştirir, tarikatları, cemaatleri ortadan kaldırır, gericiliğe, köleciliğe, sömürgeciliğe karşı durur. Cumhuriyet işte bu yüzden herkesin her şeyidir, kimsesizlerin kimsesidir. O halde, bölücülere, tarikatlara ve emperyalizme asla geçit yok diyen, partisinde Apo’yu sorgulayan komutanı, yargılayan hakimi, savaşan gazi subayı, astsubayı ve askerleri, şehit analarını, babalarını, FETÖ’ye daha kurulduğundan beri “terör örgütü” diyerek mücadele edenleri, Atatürkçü gençliği, Atatürk’ün yaşadığı her anı takip eden Atatürk’ün Bütün Eserleri’ni derleyen aydınları, Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında boyun eğmeyenleri, Silivri duvarlarını yıkanları, Atatürkçülerin televizyon kanalını yaratanları, yaşatanları, her gün güneşle birlikte ülkemizi aydınlatan gazeteyi çıkaranları ez cümle milliyetçileri, devrimcileri yani Cumhuriyetçileri, bulunduran partinin adayı için imza vermeyecek misin?

Bakın bir aday daha var, türlü engellere rağmen, hile, hülle yapmadan milletin imzasıyla aday olmak istiyor, Cumhuriyet’in getirdiği demokratik hakkını kullanıyor demeyecek misin? Cumhuriyet’i kimsesiz, adaysız mı bırakacaksın? Belki hesap yaparsın, oy hesabın vardır ama kardeşim “Kemalist Devrimi tamamlayacağım” diyen kişinin; Doğu Perinçek’in aday olması için bir imza vermeyecek misin? Kemalist Devrimi yani Cumhuriyet’i adaysız, kimsesiz mi bırakacaksın? Unutma; Cumhuriyet sensin!!! Seni 4-9 Mayıs tarihleri arası ilçe seçim kurullarına imza vermeye davet ediyorum.

Saygılarımla.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir