Vali Yılmaz, Burdur’a veda etti

Yeni Valiler Kararnamesi’nde bulunmasına ve yer değişikliği ile karşı karşıya olmasına rağmen memleketi Manisa’dan AKP Milletvekili aday adaylığı başvurusu için Çarşamba günü istifa eden Burdur Valisi şerif Yılmaz dün Burdur’a veda etti. Valilik protokol kapısından kalabalık bir toplulukla uğurlanan Vali Yılmaz törende yaptığı konuşmada, “alnımız ak gözümüz arkada kalmadan Burdur’dan ayrılıyorum” dedi.

Vali Yılmaz için Valilik protokol girişinde uğurlama töreni yapıldı. Tören öncesi Valilik makamından ayrılmadan basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Yılmaz, açıklamalarının ardından kendisini uğurlamak için Valilik Bahçesinde bekleyen kalabalığa hitap etti. Burdur’da ailesiyle birlikte hiçbir yabancılık çekmeden kendini memleketinde gibi hissettiklerini belirten Vali Yılmaz, “görev sürem boyunca kendisine destek veren çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Burdurlu hemşerilerimize hizmet götürme noktasında geldiğimiz günden son güne kadar gecemizi gündüzümüze katarak hizmet etmeye çalıştığını ifade eden Vali Yılmaz alnımız ak gözümüz arkada kalmadan Burdur’dan ayrılıyorum” dedi. Görevi süresince Burdurlu hemşerilerinin desteklerini hep hissettiğini belirten Vali Yılmaz vatandaşlardan helallik isteyerek, varsa kendisinin hakkını helal ettiğini ifade etti.

Valilik görevinin sona erdiğini ve Manisa’dan milletvekili adaylığına müracaat edeceğini söyleyen Vali Yılmaz, “başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere büyüklerimizin takdiri, halkımızın da teveccühüyle hangi karar çıkarsa ona saygı duyup görevimizi yapmaya çalışacağız. 32 Yıllık hizmet süresinde ülkemin dört bir köşesinde görev yaptım. Bu zamana kadar görev yapamadığım kendi ilimde hizmet etmenin inşallah onurunu yaşayacağım. Olursa da olmazsa da onur yaşayacağım” dedi.

Açıklamanın ardından Vali Yılmaz, basın mensuplarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Valilik protokol girişinde Burdurluların yoğun ilgi gösterdiği uğurlama töreninde Burdurlu hemşerilerinden helallik alarak ilimize veda etti.

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Vali Yılmaz, Burdur’a veda etti”

  1. Burdur’da devlet erkini kullanarak yaptığın zulmü Memleketin Manisa ve Turgutlu da hemşehrilerine anlattıkça, seni tanıdıklarına pişman olacağı ve seni vekil yapmayacağını düşünüyorum Şerif YILMAZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir