Persona non grata ile yeni bir tarihi aşamaya girdik

İstenmeyen adam talimatı, yeni bir stratejik döneme girildiğinin işareti

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Soros’çu Kavala’nın serbest bırakılması için ortak bildiri yayınlayarak Türkiye’nin iç işlerine küstahça müdahale eden 10 Batı ülkesi büyükelçisi için “peersona non grata”, yani “istenmeyen adam” ilan edilmesi talimatını yorumladı. Perinçek, “ABD’nin kaos planına meydan okuma rotası” dedi.

Terör zanlısı olarak tutuklu Soros’çu Osman Kavala için 10 Batı ülkesi büyükelçisi ortak bildiri yayınlayarak, Türk yargısına, “Kavala’yı serbest bırakın!” talimatı veriyor.

Bu Türkiye’nin en önemli milli egemenlik alanlarından olan yargıya küstahça bir müdahale olduğu için kızılca kıyamet kopuyor. Tabii ki, Baydın muhalefeti gene Batı’nın yanında yer alarak hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yükleniyor.

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “persona non grata” talimatı veriyor. Yani 10 ülke büyükelçisi “istenmeyen adam “ilan edilecek. Diplomatik dokun ulmazlığa sahip bir büyükelçi için persona non grata” çok büyük oranda itibar zedeleyici bir uygulama olarak kabul ediliyor.

70 yıllık paslı prangalarını kırarak Atlantik’ten kopan Avrasya’ya yönelen Türkiye için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu çıkışının stratejik önemde olduğu belirtiliyor.

AVRASYA YOLCULUĞUNDA YENİ BİR DÖNEM BAŞLANGICI

Bu kapsamda Twitter hesabından olayı değerlendiren Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, “yeni bir döneme girilme” olarak değerlendirdi.

Perinçek, “Cumhurbaşkanı’nın istenmeyen adam talimatı, yeni bir stratejik döneme girildiğini gösteriyor” dedi. Açıklamasının devamında, “Türkiye, NATO üyesidir, ancak ABD’ye isyan aşamasına girdi, NATO ile bağlarını çözüyor. Türkiye, Asya uygarlığının öncüleri arasındaki mevzisine yerleşme kararını ilan etmiş oldu” ifadelerine yer verdi.

Dr. Perinçek, istenmeyen adam talimatının 5 anlamını açıkladı.

ABD’NİN TÜRKİYE’DE KAOS PLANINA MEYDAN OKUMA ROTASI

Cumhurbaşkanının persona non grata talimatıyla girildiğini ifade ettiği bu yeni dönemi, “ABD’nin kaos planına meydan okuma rotası” diye değerlendirdi.

Yeni rotanın 5 özelliğini ve Türkiye’ye katkılarını şöyle açıkladı:

İlk olarak, bağımsızlığımızı ve toprak bütünlüğümüzü güvence altına alıyor.

İkinci olarak, girdiğimiz ekonomik kriz sürecinde ABD beklentilerini berhava ediyor; “kaçınılmaz olarak Üretim Devrimi’nin yolunu açıyor.”

Üçüncü olarak, “ABD’nin kaos planına meydan okuma rotası” olması itibariyle “ABD güdümlü büyükelçilerin küstahlığı Türkiye’nin milli kuvvetlerini sımsıkı birleştirmiştir.”

“Kızıl Soros’çu” lakaplı Osman Kavala

PERSONA NON GRATA, BAYDIN MUHALEFETİNİN ABD’YE DAYARAK İKTİDAR OLMA PLANLARINI DARMADUMA ETTİ

Dördüncü olarak, “bu yeni rota, Milli Kuvvetlerin Atlantikçilere karşı seçimi kazanma rotasıdır.” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atlantikçilerin ABD’ye dayanarak iktidar olma planlarına öldürücü bir darbe indirmiştir.”

BU ROTA AYNI ZAMANDA ÜRETİCİLERİN MİLLİ HÜKÜMETİNİN ROTASI

Beşinci anlamı ise, “Üreticilerin Milli Hükümeti rotasına girilmesidir.” Böylece “Atlantik sistemine meydan okumanın hükümet planı nesnel olarak belirlenmiştir.”

ROTADAN GERİ DÖNÜŞ YOK!

Dr. Perinçek yeni rotadan geri dönüşün bulunmadığını, çünkü “Türkiye’nin güvenliği ve ekonomik çıkışı”nın bu rotada olduğunu ifade ederek, “Vatan Partisi, sorumluluklarının bilincindedir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir