PKK mağaralardan dışarı çıkamıyor

13 yıldır tespih taneleri gibi ortalığa saçılan ve dağılmaya yüz tutan Türk Milleti’nin birlik ve dirliğinin yeniden sağlanmaya ve perçinlenmeye başlandığı 24 Temmuz’dan bu yana sürdürülen etkin TSK operasyonlarıyla Amerikan “kara gücü” Batı destekli terör örgütü PKK hendeklere gömüldü ve beli kırıldı. Gelinen noktada PKK’li teröristlerin mağaralardan dışarı çıkamaz hale geldiği bildiriliyor.

PKK’lıların kendi aralarında yaptıkları telsiz konuşmalarından örgütün zor durumda olduğunun ortaya çıktığını bildiren Aydınlık Gazetesi’nin haberine göre, mağaralardan çıkamadıklarını belirten PKK’liler, örgüt içinde iç isyanların başladığını ifade ediyorlar.

Görüşmelerde PKK’lilerin şehirlerden kaçma hazırlığı içinde oldukları ortaya çıkarken, örgüt içinde alt üst ilişkisinin kalmadığı ve militanların isyan halinde oldukları anlaşıldı. Genelkurmay Başkanlığından verilen bilgilere göre Şırnak-Uludere-Kureşin Tepe Bölgesinde telsiz kestirmesine yakalanan Irak kuzeyindeki telsizci (GABAR) ile Kureşin Tepe’deki PKK yöneticisi (DESTAN) arasındaki konuşma özetle şöyle:

ÖLÜMÜ BEKLİYORUZ

DESTAN: TSK her gün başımızda İHA uçuruyor. Burada sığınağın içine sıkıştık kaldık. Tepeyi geçen gün uçaklar bombaladı. İki heval öldü. Dışarıya da çıkamıyoruz gömmek için, ses olur diye sığınakta tuttuk cesetleri.

GABAR: Dayanın. Yeriniz tespit etmediler değil mi?

DESTAN: Hayır tespit etseler çoktan ölmüştük zaten. Bir de neye dayanacağız, ne kadar dayanacağız, niye buradayız? Ölümü bekliyoruz. Bunu yukarı ilet.

GABAR: İsyan yok, isyan yok. En azından her gün çatışmaya girmiyorsunuz. Yakında ilçelerden kırsala dönüşler başlayabilir. Sizin şu an ki konumunuz o gelecekler için çok önemli, dayanın.

DESTAN: Yaşamsal sorunlar çıktı. Yiyeceğimiz bitmek üzere. Tuvalet için dışarıya açığa çıkamıyoruz bile. Bir bölümü tuvalet olarak kullanıyoruz, mikroptan öleceğiz. Psikolojiler çok bozuk. Her an korku yaşıyoruz.

GABAR: Tekrar ediyorum, yanındakilere de söyle şikâyet edip durmasınlar. Arkadaşlar ilçelerde çok zor durumdalar. Moralleri bozulmuş, kırılma yaşıyoruz. Kaçanlardan bir kısmı oraya gelecek. Sorun çıkartmayın.

DESTAN: Burada ast üst ilişkisi kalmadı. Beni dinlemiyorlar. Adamları mı vurayım? Tünellerde yaşamaktan değerler kayboldu. Arkadaşlar her şeye tepki gösteriyorlar.

GABAR: Sürekli görevin çok kutsal olduğunu anlat.

DESTAN: Arkadaşlar sığınak içinde sürekli oturmaktan dolayı, uyuyup kalıyorlar. Sanki uyku bir hastalık haline geldi. Dün gece iki nöbetçi bizler uykuda iken kaçmış. Kaçanlar teslim olursa deşifre oluruz. Diğerleri de kıpırdanıyor.

GABAR: Zayıflık gösterenleri cezalandır taviz verme. Gerekirse herkesin içinde zayıflık gösteren birini vur.

DESTAN: İki kişi zaten kaçtı. Kaldık 10 kişi. Bu tür bir hareket tam dağılma getirir. İdare etmeye çalışırım. TSK da sürekli yakınlarda dolaşıyor, kontrol ediyor. Kafamızı dışarı çıkaramıyoruz. Her an gelebilirler. Uçaklar sürekli uçuyor. Buraları terk edelim diyorum.

GABAR: Çok sıkışırsanız gece terk edin, çatışmaya girmemeye çalışın. Tepedeki her şeyi kırarak imha edin. Basmalı tuzak hazırlayın. İçeri girdiklerinde havaya uçsunlar. Tekrar ediyorum yakarak değil, kırarak imha edin yerinizi açığa çıkarmayın.

Haber Önerileri

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir