PKK’nın dağ kadrosundan İBB’ye!

“Yalanmış”, “Psikolojik Vakaymış”, “Utanmazlığın zirvesi”, “Bu ne peki”?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB’ye) aldığını açıkladığı, İmamoğlu’nun “çalışanların zan altında bırakıldığı”nı, “yalan söylüyorlar, hukuk önünde hakkımı arayacağım” dediği PKK, DHKP-C, MLKP gibi örgütlerle bağlantılı kişilerin kimlikleri ortaya çıktı.   

Sabah Gazetesi’nden Halit Turan’ın haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB’ye) aldığını açıkladığı, İmamoğlu’nun “çalışanların zan altında bırakıldığı”nı, “yalan söylüyorlar, hukuk önünde hakkımı arayacağım” dediği PKK, DHKP-C, MLKP gibi örgütlerle bağlantılı kişilerin kimlikleri ortaya çıktı.   

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bütçe görüşmeleri sırasında Meclis’te yaptığı konuşmasında Ekrem İmamoğlu’nun Başkanlığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB’ye) 33 bin kişi alındığını, bunun 12 bininin güvenlik kayıtlarına bakıldığını, 557 kişinin PKK, DHKP-C, MLKP gibi örgütlerle bağlantılı olduğunu söyledi.

Soylu, “İstanbul’a yaklaşık 33 bin kişi alındı ve bu 33 bin kişiden ancak 14 bin kişinin bilgisi bize intikal ettirildi ve 33 bin kişiden 12 bin kişiye ancak bakıldı. 455’inin PKK ve KCK kaydı var; 80’inin DHKP-C kaydı var; 20’sinin de MLKP kaydı var; 2’sinin MKP kaydı var ve diğerlerinin de kayıtlarını her birinize gönderebilirim” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu’nun açıklamalarına cevap olarak basına açıklamalarda bulunan İB Başkanı İmamoğlu, İçişleri Bakanı’nın “yalan söylediği”ni belirterek, “kanun önünde hakkımı arayacağım” demişti.

Bakan Soylu’nun terör örgütleriyle iltisaklı olan kişilerin belediyede çalıştığını ve kayıtlarının bulunduğunu söylemesinin ardından Sabah Gazetesi o isimlere ulaştı.

Ulusal Kanal’ın Sabah Gazetesi’nden Halit Turan’a dayandırdığı haberine göre; Belediyeye alınan PKK bağlantılı birçok ismin dağ kadrosunda faaliyet gösterip yakalanan isimlerden olduğu ortaya çıktı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.