Protokol haberimiz AKP cenahında rahatsızlık yarattı

Platform’un bayramlaşma programında eski vekil Özçelik’in protokolde yeralmasını sorun eden ve eleştiren haberimiz AKP cenahında yankı buldu

Dün (18 Temmuz 2015 günü) Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP) Başkanı Kemal Arslan’ın yaptığı ve AKP eski Milletvekili Bayram Özçelik’in bayramlaşma töreninde protokol sıralarında yer almasını konu alan ve eleştiren yazılı açıklamasını konu alan haberimiz, AKP’lileri rahatsız etti; AKP İl Başkanı Ömer Bütüner’in KıvılcımHaber’deki haberin paylaşım butonunu kullanacağı yerde KıvılcımHaber’i perdelemek amacıyla olsa gerek sadece görselini alıp Facebook sayfasında paylaşması sonucu konu yoğun ve yaygın bir şekilde tartışıldı.

Tartışmaya katılanlar arasında eski Vekil Özçelik’le Başkan Bütüner arasında ayrılıklar bulunduğu iddialarına rağmen İl Başkanı’nın, partisinin eski bir vekilini savunma insiyakıyla ve “ayıp ama” başlığı ile yaptığı eleştiri paylaşımı sosyal medyada yoğun ilgiye konu oldu.

Başkan Bütüner şöyle eleştiri getirdi:

“AYIP AMA…

“Kemal bey, beğensen de beğenmesen de Sayın Bayram Özçelik 13 yıl boyunca Burdurumuza hizmet etmiş bir isimdir. Kendisi böyle bir muameleyi asla haketmiyor. Ayrıca eski milletvekilleri de her zaman protokolde yer almıştır. Sayın Ramazan Kerim Özkan da protokolde yerini almıştı. Ona niye tepki göstermediniz? Bu kadar hazımsızlık niye. Ayrıca bu konuda karar mercii de sen değilsin ki uyarıyoruz diyorsun. Sen işine bak.”

Tartışmaya konu olan haber için TIKLAYINIZ! 

İşte tartışmaya katılanların paylaşımları!

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.