Eski vekil Özçelik’e Platform’dan sert tepki

Dün Ramazan Bayramı’nın ilk gününde İstasyon Çaybahçesinde yapılan resmi bayramlaşma töreninde eski AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in, yeni vekillerin arasında protokol sahasında yer almasını Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan yazılı bir açıklama yaparak sert bir şekilde eleştirdi ve protesto etti. “Vatandaş olmayı kabullenememiş dişçi Bayram’ı son kez uyarıyoruz!” diye ateş püskürdü ama aynı şekilde protokolde CHP eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da yer almıştı. Ancak tören sonunda protokol sırasına tekrar giren Özçelik, ardından Garnizon ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerinde de protokolde bulunmayı sürdürdü. Özkan buralarda yoktu.

Dün (17 Temmuz 2015 günü) Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Belediye İstasyon Çaybahçesinde yapılan halk bayramlaşma töreninde eski Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’in, yeni vekillerin arasında protokol sahasında yer almasını Burdur Sivil Toplum Platformu Başkanı Kemal Arslan yazılı bir açıklama yaparak sert bir şekilde eleştirdi ve protesto etti. “Vatandaş olmayı kabullenememiş dişçi Bayram’ı son kez uyarıyoruz!” diye ateş püskürdü ama aynı şekilde protokolde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Milletvekili Ramazan Kerim Özkan da yer almıştı. Ancak tören sonunda protokol sırasına tekrar giren Özçelik, ardından Garnizon ve Emniyet Müdürlüğü ziyaretlerinde de protokolde bulunmayı sürdürdü. Özkan buralarda yoktu.

Başkan Arslan, daha önce de kendisini toplumda yaşanan “Bayram sendromu” nedeniyle uyardıklarını, yetkilerini ve sınırlarını hatırlattıklarını belirterek, “bir çok kişiye “demokrasi” dersi verircesine şöyle ifade etti:

“Demokrasi, tahammül rejiminin adıdır. Oy verelim vermeyelim, hukuki olsun ya da olmasın yürürlükteki mevzuata göre vekillik mazbatasını almaya hak kazanmış kişi o ilin vekilidir, vekilliğe yakışır davranışlar sergilediği sürece medeni ölçüler içerisinde kendisine saygı göstermek bir yurttaşlık görevidir ve Burdur halkı, TBMM de hiçte tasvip etmediğimiz saygısız davranışları sergilediği için hiç de hak etmediği halde Bayram Özçelik’e saygı göstermiştir!”

Arslan şöyle devam etti:

“Ama artık YETER!

“12 Yıllık sürenin sonunda milletvekilliği unvanı kaybetmiş sıradan bir yurttaş olmasını bilip, bayramlaşmaya gittiğin Burdur Valiliği bayramlaşma programında vatandaşlar sırasında yerini alacaksın! Halen beyzade, devlet protokolünde Belediye Başkanından sonra ki yerde konuşlanmış görmekteyiz.

“Sen bilmiyorsan yerini, bu halkın sivil toplum örgütü sana yerini öğretecektir!

“Verdiğimiz demokrasi mücadelesinin halkımız nezdinde karşılığını iyi bilen Platformumuz, hak etmeyen bir kişinin işgalci konumunda bir yeri işgaline karşı verilecek mücadelenin de temel bir demokrasi mücadelesi olduğunu çok iyi bilmektedir.

“Bu bağlamda Burdur Sivil Toplum Platformu olarak Burdur Halkını göreve çağırıyoruz! Artık sıradan bir vatandaş olan dişçi Bayram Özçelik’i herhangi bir tören ya da resmi bir toplantıda devlet protokolünde ön sırada görürseniz hiç çekinmeden ve de yüksek sesle, artık vekil olmadığını hakkı olmadığı bir yerde durmamasını halkın içinde yerini almasını söyleyiniz.

“Uyarınıza aldırmayıp, işgal ettiği yerden ayrılmıyorsa şayet dişçi Baryam, tören yada toplantıda bulunan Vali ya da Belediye Başkanına aynı uyarıları yapıp dişçi Baryam’ı uzaklaştırmasını isteyin. Yetkililerde gereğini yapmazsa şayet, siz müsterih olun,  Platformumuz bir daha benzer bir sorun yaşanmamak üzere gereğini yapacaktır.

“İlgililere ve halkımıza saygıyla duyurur, sağlık ve mutlulukla kutlayabildiği nice bayramlar dileriz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.