PTT’de kripto FETÖ’cü mü var?

“PTT İngiliz ajanları ve hainler adına “hatıra pulu” bastırıyorsa!”

Amerikancı Fethullah Terör Örgütü (FETÖ) ve ideolojik önderi, Nurcuların ideoloğu, İngiliz ajanı Saidi Nursi’ye karşı sert mücadeleleriyle tanınan Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şubesi Başkanı Mahmut Özyürek yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı  (PTT) Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’da geçen yıl (1-3 Ekim 2017 tarihlerinde) düzenlenen 11’nci Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu’nu binaen Bediüzzaman Said Nursi Hatıra Pulu bastırdığının belirterek, “PTT, İngiliz ajanları ve hainler adına ‘hatıra pulu’ bastırıyorsa!” diye ifade etti.

Osmanlı’dan Türkiye’ye kalmış kültürel meczuplardan biri…

Soner Yalçın’a göre “ herdaim kaypak”, yani her dönemin adamı… Hayatı boyunca gittiği ve girdiği her yerle kavga eden ve oradan kovulan, kendisiyle bile kavgalı bir şahsiyet…

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇN TIKLAYINIZ

Nurcular tarikatının ideolojik önderi, fikir babası…

İngiliz emperyalizminin genç Türkiye’yi bölüp parçalama aleti ve ajanı olan Şeyh Said’in dostu…

Azılı ve iflah olmaz bir Kürtçü (yani Kürt ayrılıkçısı)…

Bu şahıs, azılı Türk düşmanı ırkçı Bediüzzaman Saidi Nursi (Kürdi)…

Bu karanlık şahıs hakkında devletin bir kuruluşu PTT, geçen yıl İstanbul’da düzenlenen 11’nci Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu’nun ardından Bediüzzaman Said Nursi Hatıra Pulu bastırıyor.

Suç pulu, Yeni Asyacılar’dan kopup ‘Yeni Nesil’ gazetesiyle devam eden Nur cemaatinin önemli bir kolu olan “Nesil” grubuna ait İstanbul İlim ve Kültür Vakfı’nın önerisiyle düzenleniyor.

5 bin adet bastırılan pulun üzerinde Uluslararası Bediüzzaman Sempozyumu afişi yer alıyor. Afişteyse Said Nursi’nin fotoğrafı ve “Kur’an ve Sünnet Rehberliğinde Bir İman Hizmeti/ Müsbet Hareket” ifadeleri yer aldığı görülüyor.

Ulusal Eğitim Derneği Isparta Şubesi Başkanı Mahmut Özyürek Bediüzzaman Said Nursi Hatıra Pulu hakkında yazılı bir açıklama yayınlayarak, PTT’nin suç işlediğini, kendi yönetmeliklerine, Türk ceza Kanunu’na ve Anayasa’ya aykırı bir tutum içine girdiğini belirtti.

Özyürek şu görüşleri savundu:

“’Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlardan’, ‘inancı kötüye kullanmaktan’ hüküm giymiş bir kişi adına ‘hatıra pulu basmak’, adının başında ‘Cumhuriyet’ bulunan Türkiye Cumhuriyeti Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT’nin) hakkı ve haddi değildir. Çünkü bu kurum PTT Genel Müdürü’nün kişisel mülkü değil, Türk ulusunun kanından, canından yarattığı bir değerdir.

15 yıllık AKP iktidarları döneminde Kemalist Cumhuriyet ve Türk devrimlerine karşı hesaplaşmaya girmiş, ne kadar “hain”  varsa itibar kazandırılmış/ kazandırılmaktadır.

Unutulmamalı; bu devran bir gün sona erecek, hainlerden ve onların koruyup kollayıcılarından hesap mutlaka sorulacaktır.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.