Şeref Günümüz şerefine Solo Türk gösterisi nefes kesti

Büyük Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88’nci yıldönümü sebebiyle, Burdur Valiliği’nin çağrısı ve Burdur Belediyesi’nin organizasyonuyla Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi SOLOTÜRK, binlerce Burdurlunun nefesini kesen gösterilerde bulundu.

Burdur’un Şeref Günü olan Büyük ve devrimci Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88’nci yıldönümünde, Türk Hava Kuvvetleri’nin akrobasi ekibi SOLOTÜRK, Burdurlulara “Jet sesinin özgürlüğün sesi olduğu” gösteriler sundu. Binlerce Burdurlunun nefesini tutarak izlediği gösteriler, Halk Plajında Burdur Gölü semalarında yapıldı.

Burdur’un Ş

eref Günü olan Büyük ve devrimci Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 88’nci yıldönümü kutlamaları kapsamında Türk Hava Kuvvetleri (THK) gösteri takımının F-16 jet savaş uçağıyla tek kişilik hava akrobasisi sunan SOLOTÜRK, Burdur Gölü semalarında birbirinden güzel, birbirinden tehlikeli, birbirinden olağanüstü hareketlere sahne olan gösteriyi, Burdur Valisi Şerif Yılmaz,  Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Garnizon Komutanı Albay Aytaç Tokçalar, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Kılıç ve binlerce Burdurlu izledi.

Vali Yılmaz, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’a teşriflerinin yıldönümü münasebetiyle düzenlediğimiz olduğumuz gösterimiz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başarılı operasyonlarına imza atan Türk Hava Kuvvetleri bizleri gururlandıran bir gösteri yaptı. En son Afrin’de yaptıkları başarılı operasyonlara imza atan Türk Hava Kuvvetlerimizin personeli bizleri gururlandırdı. Bu başarıyı biz de burada gördük. Allah ordumuza güç kuvvet versin. Özellikle terörle belasıyla uğraşan, gerek yurtiçi gerek yurt dışı operasyonlara imza atan tüm güvenlik kuvvetlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Başkan Ercengiz ise “bugün çok mutluyuz çok gururluyuz. Türk Hava Kuvvetleri pilotlarının Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’u şereflendirdiği gün anısına yaptıklarını çok özel hareketleri büyük bir coşkuyla izledik. Türkiye Cumhuriyet Devletinin ne kadar büyük bir devlet olduğunu, ne kadar güçlü bireylerden oluştuğunun havadaki göstergesidir. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir