Putin Erdoğan’ı bekletti mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin’in 5 Mart’ta Moskova’da gerçekleştirdiği zirveden düşen görüntüler, sosyal medyada tartışma konusu oldu. FETÖ’cü hainler ve onların sahte paylaşımlarına sazan gibi atlayan zavallılar gene ters köşe oldular; yalan ve uydurma paylaşımları boşa çıktı.

Sosyal medyada, özellikle Bold ve firari FETÖ’cü terörist Can Dündar tarafından Moskova’da Rus lider Putin’in, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karşılamadığı ve salonda bir süre beklettiği iddia edildi. Görüntülerde Erdoğan’ın bir salonda yaklaşık 2 dakika boyunca beklediği, bir ara da koltuğa oturduğu görülüyor.

Fakat işin arka planı, FETÖ’cülerin sosyal medyayı karıştırdığı gibi değil.

Erdoğan’ın bekleyişinin Putin’den kaynaklanmadığı, basın mensuplarının salonda yerlerini almasının beklendiği ifade ediliyor. Aynı dakikalarda Rus heyet de diğer salonda bekliyor. Kameraların karşısına geçilecek olan salonun hazırlanmasıyla birlikte iki lider bir araya geliyor.

PUTİN DE ANKARA’DA BEKLEMİŞTİ

Benzer bir durumla daha önce Ankara’ya gelen Rus liderin de karşılaştığı ortaya çıktı. 2016 yılında Ankara’ya gelen Putin, yaklaşık 2 dakika boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı beklemişti. Emekli Türk diplomatlar, böyle durumlarla sık sık karşılaşıldığını, görüntülerden Türkiye-Rusya arasında gerginlik anlamı çıkarılamayacağını belirtiyor.

Firari FETÖ’cünün bir başka bozgunculuğu (gazeteci değil uydurmacı)

Erdoğan’ı arka kapıdan alan Putin Esad’ı kapıda karşılamıştı

Putin, Erdoğan’ı daha önce de kapıda karşılamıştı.

KATERİNA HEYKELİ İDDİASI

Sosyal medyada yayılan bir diğer iddiaya göre de, toplantının yapıldığı salona Çariçe II. Katerina’nın heykelinin kasten, bu ziyarete özel olarak yerleştirildiğiydi. İddia bazı haber sitelerinde de yer aldı.

Ancak iddia da doğru değil. Putin misafirlerini genellikle bu kabul salonunda ağırlıyor. Heykellerin daha önce diğer ülkelerden konuklarla görüşmelerde de salonda bulunduğu görülebiliyor.

Putin, başka ülkelerden misafirlerini de aynı heykel önünde ağırlamıştır
[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir