Rektör Korkmaz Özbek Ziyaretçileri ağırladı

Semerkant Devlet Yabancı Diller Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. İlhomjon Tohtasinov ve beraberindeki heyet Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı ziyaret etti. Ziyaret, MAKÜ ile Özbekistan Semerkant Devlet Yabancı Diller Enstitüsü arasında 2022 Şubat ayında yapılan akademik iş birliği anlaşması kapsamında yapıldı.

Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar ve Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar, Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ülper ile Yabancı Diller Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Serap Şen’in katılımıyla Lavanta Tepesi Otel’de kahvaltı programı ile başlayan ziyaret, yerleşke turu ile devam etti.

Daha sonra Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; kadim eğitim yurtlarından olan ata yurt Semerkant şehrinden Semerkant Devlet Yabancı Diller Enstitüsü ile yapılan iş birliği sonrasında her iki kardeş ülke arasındaki bağların güçlendirilmesi için yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

Rektör Korkmaz konuşmasında; “Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya önem veriyoruz. Yapılan anlaşmalar üniversitemiz açısından son derece önem arz ediyor. Semerkant Devlet Yabancı Diller Enstitüsü’nde 2022-2023 eğitim-öğretim yılından itibaren Türk dilini birincil yabancı dil olarak okutmaya başlayacaklarını aktardılar. Biz de Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak tecrübelerimizi paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.