Reşat Petek Meclis’te Cemaati araştıracakmış!

Türkiye Büyük Millet Meclis’inde kendisini bombalayan ABD/ FETÖ’yü araştırmak için bir komisyon kuruldu. Bunun üyeleri belli olmaya başladı. Burdur Milletvekili Reşat Petek de bu komisyonun üyesi oldu. Ancak kamuoyu Petek’in geçmişte F Tipi hakkındaki konuşmalarını, açıklamalarını, katıldığı programlarda F Tipi cemaat hakkında taşıdığı fikirleri, Fethullah Gülen hakkında beslediği muhabbeti ve saygıyı hafızasından silmiş değil.

TBMM’de kurulan, ABD/ FETÖ’cü darbe girişimini gerçekleştiren F Tipi cemaatin darbe girişimi ve faaliyetlerini araştırma komisyonunun üyeleri belirlendi. Bu kapsamda Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Burdur Milletvekili Reşat Petek, partisini temsilen 15 Temmuz ABD/ FETÖ’cü darbe girişimini gerçekleştiren F Tipi cemaati araştıracak komisyona seçildi. Ancak kamuoyu Petek’in geçmişte F Tipi hakkındaki konuşmalarını, açıklamalarını, katıldığı programlarda F Tipi cemaat hakkında taşıdığı fikirleri, Fethullah Gülen hakkında beslediği muhabbeti ve saygıyı hafızasından silmiş değil. Bu konuda hafızasını ve arşivini OdaTV biraz karıştırınca, Petek’in F Tipi hakkındaki düşünce, fikir, açıklama ve muhabbetleri ortaya çıkıverdi.

İşte Petek’in çeşitli tarihlerde Fethullah Gülen hakkındaki yaptığı açıklamalar!

Tarih: 24 Haziran 2008.

Fethullah Gülen “laik devlet yapısını değiştirmek ve yerine dini kurallara dayalı bir devlet kurmak amacıyla yasa dışı örgüt kurup bu amaç doğrultusunda faaliyette bulunmak” suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etti.

Bunun üzerine Zaman’a konuşur Reşat Petek:

“Fethullah Gülen hakkındaki yargı yolu kesin olarak kapandı. Usul hukuku anlamında artık yargılama bitmiş oldu. Aynı eylemlerden dolayı tekrar dava açılamaz.”

Tarih: 12 Haziran 2009.

Taraf gazetesi, bugün sahteliği kanıtlanan “AKP ve Gülen’i Bitirme Planı”nı manşetine taşıdı.

Yine Zaman’a konuşur Reşat Petek:

“Bazı medya organlarında bir süreden beri ‘F tipi’ tabirini görüyorduk. Dillerindeki baklanın planlı bir şekilde piyasaya sürüldüğü şimdi anlaşılıyor. Millet olarak çok daha uyanık olmak zorundayız.”

Tarih: 2 Aralık 2013.

AKP – Cemaat savaşında tansiyonun yükselmeye başladığı süreçler…

Star gazetesine konuşuyor Reşat Petek:

 “Petek, Fethullah Gülen Hocaefendi ve AK Parti’yi beraber hedef alan yapıların, AK Parti’nin bu süreçten güçlenerek çıktığını görünce bu kez Cemaat ve AK Parti’yi birbirine düşürmeye çalıştığını söyledi.”

Yıl: 2011.

Reşat Petek TV8’de Fethullah Gülen’i şu sözlerle savunuyordu:

 “Hakkında açılan tüm davalardan, Sayın Fethullah Gülen Hocaefendi’nin beraat etmesine ve bu beraat kararının kesinleşmesine rağmen, Ergenekon yapılanmasının parlamentodaki uzantıları tarafından ‘çete’ diye hakkında Meclis kürsüsünden konuşma yapanlar oldu.”

 

İŞTE O ANLAR; TIKLAYIP İZLEYİN!

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir