CHP’den terörü lanetleme açıklaması

CHP Burdur Gençlik Kolları, terörü lanetledi. MİT’i suçladı. Kural, “Başarısız dış politikalar neticesinde bizimle istihbarat bilgilerini paylaşacak, terörle mücadelede yanımızda yer alacak bir tane bile müttefik ülke kalmamıştır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Gençlik Kolları Başkanı Emin Kural yazılı bir açıklama yaparak terörü lanetledi. MİT’i suçladı. Kural, “Başarısız dış politikalar neticesinde bizimle istihbarat bilgilerini paylaşacak, terörle mücadelede yanımızda yer alacak bir tane bile müttefik ülke kalmamıştır” dedi.

İşte Kural’ın açıklaması!

Son günlerde ülkemizde yaşanan terör saldırıları ile 79 milyon vatandaşımız hedef alınmaktadır. Saldırıda hayatını kaybedenler bizim kardeşlerimiz, çocuklar hepimizin evladıdır. Öfkemiz derin, acımız ortaktır. Ancak eğer Mit görevini yerine getirmiş olsaydı;

Bugün hayatını kaybeden canlarımız ailesinin yanında olacak, yaralılarımız ise hayatlarının geri kalanında psikolojik travmalar yaşamayacaktı. Son 1 yılda,  ülkemiz kan gölüne dönmüş ve karanlığa terkedilmiştir. Başarısız dış politikalar neticesinde bizimle istihbarat bilgilerini paylaşacak, terörle mücadelede yanımızda yer alacak bir tane bile müttefik ülke kalmamıştır. Hükümetin istihbarat zafiyeti bitmiyor, hain saldırılar sürüyor.  Ülkemizin istihbarat teşkilatlarının durumu içler acısı halde bile değildir. Terör örgütlerinin girmediği daha neresi kaldı! Mitingde, sokakta, havaalanında, görev başında, serviste… Her gün, her yerde ölüyoruz. Ne işe yarar bu ülkenin istihbaratı. Yürekli olun bu sefer kınamak yerine istifa edin artık. Ne yazarsak yazalım, ne söylersek söyleyelim sonuç değişmiyor, lanetleyelim, kınayalım, yayın yasağı getirelim… Yine Beceriksizliklerine bakmayan iktidar sahipleri bu hain saldırı Türkiye’nin istikrarına yapıldı diyorlar. Oysa ne istikrarımız kaldı, ne huzurumuz, ne de güvenliğimiz… Konuşacağız birkaç gün, terörü, teröristi, beceriksiz hükümeti, olmayan istihbaratı, alınmayan önlemi, yayın yasağını ya sonra? Böyle gitmez, gitmemeli, teröre, ölüme alışmamalıyız. Bir kez daha yaşanan hain terör saldırılarında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, milletimize başsağlığı diliyor, bu alçak saldırıların arkasındaki karanlık odakları ve bu saldırıları planlayan zihniyetleri lanetliyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir