Rize’nin Kendirli beldesi ve 4 köy karantina altına alındı

Rize Sağlık Müdürlüğü yeni tip Koronavirüs (Kovid19) tedbirleri kapsamında Sağlık Bakanlığı’nın izniyle Rize’nin Kendirli beldesi ve beldeyle ilişkili 4 köy karantina altına alındığını duyurdu.

Tüm dünya ve ülkemiz, yeni tip Koronavirüs (Kovid19) pandemisi sebebiyle bilim kurgusal bir korku filmi izler gibi kendini eve kapandı.

Tüm dünyada şu an itibariyle 24 bin 082 kişinin hayatını kaybettiği,

Koronavirüs gerçekleri

Tün dünyada 533 bin 416 kişinin enfekte olduğu,

En çok ölü sayısı olan 8 bin 215 kişiyle cenaze törenlerinin bile yasaklandığı İtalya’nın başı çektiği, İtalya’yı 3 bin 291 kişiyle Koronavirüs (Kovid19’u) 2 ayda alteden durumda olan Çin’in geldiği,

Enfekte olan kişi sayısı bakımında dünyada 85 bin 991 ile ABD’nin başı çektiği şartlarda Batı içine kapanmış durumda.

Türkiye’de şu ana kadar toplam 40 bin 290 test yapıldı.

3 bin 629 Koronavirüs vakası tespit edildi.

75 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Gün geçtikçe işin vahametinin daha somut bir şekilde ortaya çıktığı ülkemizde yeni tip Koronavirüs (Kovid19) ile mücadele sürecinde ilk defa bir belde ve onunla ilişkili 4 köy karantina altına alınarak giriş çıkışlar kontrol altına alındı.

Rize’de Kendirli beldesi ve beldeyle yakın temasta olan Yeni Selimiye, Beştepe, Esentepe ve Maltepe köyleri potansiyel Korona virüs vakalarının önüne geçebilmek için Sağlık Bakanlığının izni ve onayıyla  karantina altına alınmış olduğu duyuruldu.

Koronavirüs gerçekleri

Rize Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “söz konusu bu yerleşim yerlerine giriş çıkışların denetime tabi tutulduğu,” (…) giriş çıkışlara izin verilmeyeceği, (…) yine muhtarlar üzerinden bu bölgede tüm evlerdeki ateş, öksürük gibi semptomu bulunan tüm vatandaşlarımızın isimlerinin alınacağı, akabinde sağlık ekipleri ev ev gezerek tek tek bu isimleri sağlık kontrolünden geçirecekleri, (…) semptomu olan her kişi ya evde mutlak izalosyana alınacak ya da gerekirse hastaneye kaldırılacağı. (…) yine vatandaşlarımızın ihtiyacını gideren ve satış yapan fırın, market gibi yerler çok daha sıkı denetleneceği” belirtildi.

Açıklamada “ayrıca çok acil ihtiyaçların karşılanması haricinde ve izin verilenler dışında sokağa çıkışlar ikinci bir karara kadar sınırlandırılmıştır” denildi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

Kahraman sağlıkçılarımızı alkışlıyoruz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir