Saadet Partili Başkan AK Parti’nin skandalını ortaya çıktı

“Bankamatik memur”lardan sonra şimdi de “kardeşe özel ücret sözleşmesi” ortaya çıktı. AK Parti belediyelerinde yolsuzlukların ardı arkası kesilmiyor. Adıyaman’ın AK Partili Kâhta Belediyesi’nde “kardeşe özel ücret sözleşmesi” ortaya çıktı.

İstanbul’da, Antalya’da, Kaş’ta belediyelerde AK Partili yandaş ve militanlara arpalık olarak kullanılan “bankamatik memur”lar ortaya çıkmıştı.

Yolsuzluk ve kayırmacılıkta sınır tanımayan AK Parti belediyelerinde şimdi de “kardeşe özel ücret sözleşmesi” uygulandığı ortaya çıktı.

Adıyaman’ın AK Partili Kâhta Belediyesi’nde “kardeşe özel ücret sözleşmesi” uygulandığı saptandı.

Geçen dönemin Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, en küçük kardeşi Hamit Toprak’a asgari ücretin yüzde 160 fazlası maaş verdiği gün yüzüne çıktı.

Bir önceki Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, en küçük kardeşi Hamit Toprak’ı “işçi temsilcisi” olarak işe aldı. Sözleşmede, kardeş Toprak’a, “asgari ücretin yüzde 160 fazlası ile” maaş ödemesi hükme bağlandı. Durumu tespit eden Saadet Partili yeni Başkan Yusuf Turanlı, “asgari ücrete razı ol çalışmaya devam et” dedi. Kardeş Toprak ise teklifi kabul etmedi ve görevden ayrıldı.

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, eski Başkan Abdurrahman Toprak, “Belediyeden aldığı parayı sporculara dağıttı” diye konuştu.

Belediye avukatı Abdülkadir Bozkurt, “hukuki alt yapısı olmaksızın açılan kadroya asgari ücretin yüzde 160 fazlası taahhüt edilerek Hamit Toprak getirilmiş” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.