Saadet Partisi’nden ittifak hamlesi

İçinden AKP gibi 13 yıldır ülkeyi dışa bağımlılıkta sınır tanımayan bir siyasi iktidar çıkaran, sonraki yıllarda baraja yaklaşan oy hamleleriyle dönemin Başbakanı Erdoğan’a kâbuslar yaşatan ve her seferinde bir şekilde darbe vurularak küçültülen Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi (BBP’yle) seçim ittifakı yaparak yeni bir hamleye imza attı. “Milli ittifak” diye adlandırdıkları yeni seçim işbirliğinin ne kadar başarılı olacağı kamuoyunun merakını uyandırdı. İlimizde de Saadet Partisi İl Başkanlığı ile BBP İl Başkanlığının geçtiğimiz günlerde “Milli İttifakın Doğum Pastası” adlı bir etkinlikle Burdur ayağı da örgütlendi; başkanlar pasta kesti.

Milli İttifak pastasının kesilme toplantısında Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Süleyman Arslan ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Mehmet Türksoy, üzerinde Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi logoları bulunan ve Milli İttifak yazan pastayı kestiler. BBP İl Başkanı Türksoy kestikleri pastanın Milli İttifak’ın doğum günü pastası olduğunu söyledi.

Anadolu Gençlik Derneği Toplantı Salonu’nda düzenlenen buluşmaya Saadet Partisi İl Başkanı Süleyman Arslan, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Mehmet Türksoy’un yanısıra Milli İttifak adayları Mustafa Düzgün, Abdurrahman Sarı ve Abdullah Acar ile Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi il yönetimleri ve Gençlik Kolları katıldı.

SP İl Başkanı Arslan ile BBP İl başkanı Türksoy toplantıda birer konuşma yaptı.

Milli İttifakın, ülkenin çözülemeyen meselelerinin çözümü için ortaya çıktığını belirten Saadet Partisi Burdur İl Başkanı Süleyman Arslan yaptığı konuşmada, “Türkiye her gün çözüm üretiyor, üretilen çözümler makes bulmuyor. Yeniden çözüm aramaya gerek yok. Yaradan bize çözümün adresini göstermiş ne var ki iltifat eden yok.  Laf dedin mi çok, yap dedin mi kimse yok. Biz bu ülkenin Meseleleri biliyoruz. Çözüm yollarını da biliyoruz. Çözüm yaratanın gösterdiği adrestedir. Yaratanın gösterdiği adresten saparsanız gavura dost der, Müslüman’a sırt çevirirseniz hiçbir zaman selamete eremezsiniz. Her şeyin bir olgunluk dönemi vardır. Öyle inanıyoruz ki baraj, baraj bize vız gelecek. Patlatacağız barajları ve gireceğiz TBMM’ye.  İktidar nasıl olunurmuş, muhalefet nasıl olunurmuş, dosta düşmana göstereceğiz.  Biz yeniden büyük Türkiye’yi kuracağız. Elele, gönül gönüle vereceğiz yıkmadan, parçalamadan bu ülkenin yarınları için kolları sıvayıp yeniden büyük Türkiye harcını temele dökeceğiz” diye konuştu.

Orta Doğu’nun ve İslâm coğrafyasının kan gölü haline geldiğini, “sıfır problem” diye başlanılan süreçte gelinen noktanın “sırf problem” olduğunu söyleyen Büyük Birlik Partisi Burdur İl Başkanı Mehmet Türksoy, “bölgemiz kan gölü, İslam coğrafyası kan gölü. Musul Kerkük, Suriye, Irak, Doğu Türkistan, Arakan,  Filistin kan gölü. Maalesef bizim iktidar diye getirdiğimiz hükümet sıfır problem diye başladı. Bölgemizde Sırf problem oldu. Bu gelişen olaylara milli bir tepki veremedi. Sınırlarımız olduğu gibi Ülkemiz de bölünmenin eşiğinde. İçeride birliğimizi beraberliğimizi bozacak milletimizi ayrıştıracak değişik planlara, projelere alet oldu. Bütün bunlara dur diyecek çıkış yolu aranıyordu. Milli İttifak aranıyordu. Genel Merkez yöneticilerimizin çabaları ile SP ve BBP bir araya gelerek Milli İttifak’ı oluşturuldu. 7 Haziran’da sandıklara gidip tam 12’den mührü vuracağız, Saadet Partimiz pusulada 12.sırada “ dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir