MAKÜ Rektörü kim oldu?

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin yeni Rektörünü Cumhurbaşkanı atadı. Cumhurbaşkanlığı sitesinde de yayınlanan atamaya göre yeni Rektör üniversitedeki seçimde ikinci, YÖK’ün sıralamasında birinci gelen Prof. Dr. Âdem Korkmaz oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rektörlük kaleminden de teyit ettirdiğimiz, ayrıca Cumhurbaşkanlığı sitesinde de yayınlanan Rektör atamasını yapıldı. Yeni Rektör üniversitedeki seçimde ikinci, YÖK’ün sıralamasında birinci gelen Prof. Dr. Âdem Korkmaz oldu.

Prof. Dr. Âdem KORKMAZ Kimdir?

Burdur’un Ağlasun İlçesinde 1971 yılında doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçede, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde 1993 yılında tamamladı. Yüksek Lisansını 1996 yılında Cumhuriyet Üniversitesi’nde, Doktora çalışmasını ise 2001 yılında İstanbul Üniversitesi’nde tamamladı. 2007 yılında Doçent, 2012 yılında da Profesör unvanını aldı. Çalışma hayatının temel sorunlarına yönelik akademik çalışmalar yaptı; sosyal politika, iş hukuku, ücret konularında akademik çalışmalar yaptı. Bugün Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde yer alan Ağlasun Meslek Yüksekokulu bünyesinde üniversitenin kuruluş süreci dönemi olan 2003-2006 yılları arasında müdür yardımcılığı ve müdürlük görevinde bulundu. 2008 yılında da Isparta Aksu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü yaptı. Değişik kurul ve komisyonlarda, üniversite senatosu ve yönetim kurulu üyeliklerinde görevler yaptı. 2009 yılında Çalışma Bakanlığı Ulusal İstihdam Stratejisi Hazırlık Komisyonunda “İnşaat Sektörü” raportörü olarak, 2012-2013 yıllarında 10. Kalkınma Planının hazırlığı sürecinde “İstihdam ve Çalışma Hayatı” özel ihtisas komisyonu raportörü olarak görev yaptı. Yine Türkiye İş Kurumu Genel Kurulu üyeliği, KOSGEB Proje Değerlendirme Kurulu Üyelikleri ve TÜBİTAK proje değerlendirme kurullarında göreler yaptı. İş dünyasında da aktif görevlerde bulundu. 2009-2012 yıllarında Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreter olarak görevlendirildi. 2013 yılında AKP Ekonomi İşleri Başkanlığı – Kent Ekonomileri Forumlarında Burdur ve Hatay Sorumlusu olarak görev yaptı. 2014’den bu yana Ekonomi İşleri Başkanlığı – Ekonomi Danışma Kurulu Üyeliği görevi devam etmektedir. Aynı zamanda halen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği adına Burdur Bölgesi Odalar ve Borsalar Akademik danışmanı olarak görev yapmaktadır.  Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir