Salda Gölü, milli gençlik kamplarına evsahipliği yapacak!

Yeşilova’da bir tabiat harikası, Burdur’un önemli turizm değerlerinden, 1989 yılından bu yana birinci derece doğal sit alanı, Maldivleri andıran kumsalları ve turkuvaz rengiyle ülkemizin en derin ve en güzel, temiz kalmış göllerinden olan Salda Gölü, Milli Gençlik Kamplarına evsahipliği yapacak.

Burdur/ Yeşilova’da bir tabiat harikası…

Burdur’un önemli turizm değerlerinden…

1989 yılından bu yana birinci derece doğal sit alanı…

Maldivler’i andıran kumsalları ve turkuvaz rengiyle ülkemizin en derin ve en güzel, temiz kalmış göllerinden olan…

Son aylarda can damarı olan, kendisini besleyen tek akarsu olan Düden Çayı üzerinde gölet inşası için yapılan itirazlara rağmen ÇED raporu verilen ve Burdur Gölü gibi kuruma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Salda Gölü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen Milli Gençlik Kamplarına evsahipliği yapacak.

Burdur Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün bildirdiğine göre, Salda Gölü Tabiat Parkı Gelişme Planı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 22 Ağustos 2017 tarihinde onaylanarak yürürlüğü girdi. Bu plan kapsamında Doğa Koruma ve Milli Parklar 6’ncı Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda olan Tabiat Parkı içerisindeki 114 ada 2 parsel Ulusal ve Uluslararası Gençlik Kampı alanı olarak belirlendi ve bu alanının Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsisinin yapılması için gerekli işlemler başlatıldı.

Buna göre, tahsis işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben, 2018 yılı içerisinde Salda Gölü Tabiat Parkı içerisinde yapılacak Ulusal Gençlik Kampı için Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca 1 milyon 200 bin liralık tahsisat ayrıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.