Salda Kayak Merkezinde sezon törenle açıldı

Ormanlar arasında, Türkiye’nin Maldivleri Salda Gölü manzarası eşliğinde doyum olmaz doğal güzellikler içinde kayak yapma fırsatı sunan Salda Kayak Merkezi’nin 2022 sezonu törenlerle açıldı.

Törene Vali Arslantaş, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Yasin Uğur, Yeşilova Kaymakamı Muhammed Emin Tutal, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, kayak severler katıldı.

Açılışta Vali Arslantaş, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Mehmet Göker, Yasin Uğur, Yeşilova Kaymakamı Muhammed Emin Tutal, Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel birer konuşma yaptılar.

Burdur’un Yeşilova ilçesinde yeşil, beyaz ve mavinin iç içe olduğu Salda Gölü manzaralı Salda Kayak Merkezi’nde sezon açılış töreni düzenlendi.

 Hizmete açıldığı 2012 yılından itibaren her geçen yıl artan sayıda kayak severi ağırlamaya devam eden Salda Kayak Merkezi, bölgenin kış turizmindeki yeni adreslerinden biri, yükselen değeri olarak kayak severlere hizmet ediyor.

Bugün gerçekleşen sezon açılışı töreni, protokol konuşmaları ile başladı.

 Törende konuşan Vali Arslantaş şu ifadelere yer verdi:

 “Burdur hem yaz, hem de kış turizmde öne çıkan yerleri ile, ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunan bir coğrafyada yer alıyor.

 Bugün itibarıyla kayakseverleri ağırlamaya başlıyoruz. Kayak merkezimizin siyah pisti yok. İlk defa kayağa başlayacakların, yeni kayak öğreneceklerin kayak yapmasına uygun 4 bin metre civarında pist uzunluğu var.

 Sloganımız Kayak Bilmeyen Kalmasın” çocukların bu sporu çekirdekten öğrenmesi gerekiyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün antrenörleri sezon boyunca burada olacak. İlimizden ve ilçelerimizden belediyelerimizin göndereceği öğrencilerin tamamına ücretsiz kurs verecekler.

 Kentimizde ilkokul birinci sınıftan lise son sınıfa kadar kayak bilmeyen hiçbir öğrenci kalmayacak. Sloganımız; kayak bilmeyen kalmasın. Merkeze gelen öğrencilere kayak malzemeleri de ücretsiz kullandıracağız.

 İleride belki bugün kayakla tanışan bir çocuğumuz dünya şampiyonu olacak bilemiyoruz ancak en azından bir kayaksever, sporsever olarak göreceğiz.

 Ayrıca burada Salda Gölüne nazır birde çadır ve karavan park alanı planlamamız olacak. Amacımız ilimizde Turizmi 12 aya yaymaktır. Kayak merkezinin yapılmasının nedeni de yaz turizmine kış turizmini ekleyerek turizm faaliyetlerini 12 ay devam ettirme çabasıdır.”

Video: Burdur Valiliği

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.