Minik Eller seramikle Buluşuyor

Çocuklar Bizim En Büyük Eserimiz

Burdur Belediyesi “Minik Eller Seramikle Buluşuyor” Eğitim Programının açılış töreni, bu yıl faaliyete geçen El Sanatları Merkezi’nde yapıldı. Başkan Ercengiz, eğitim programında seramik yapımını öğrenirken eğlenen ve kendi yeteneklerini keşfeden çocuklar için “bizim en büyük eserimiz” dedi. 

Minik Eller Seramikle Buluşuyor” programının açılış törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, Başkan Yardımcısı Ali Say, Meclis üyeleri, katılımcı minik öğrenciler ve velileri katıldı.

Burdur Belediyesi’nce düzenlenen ‘Minik Eller Seramikle Buluşuyor’ Projesi, gerçekleştirilen açılış töreni ile bu yaz da faaliyet gösteriyor. 7 – 13 yaş grubu çocuklar için düzenlenen eğitim programı yaklaşık 2 ay boyunca Cumartesi- Pazar günleri 14.00 – 16.00 saatleri arasında eğitimlerine devam edecek. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun ilgi gören eğitim programında çocuklar seramik yapımını öğrenirken yeteneklerini keşfedir, hem de öğrenirken eğleniyor.

BELEDİYECİLİK BİNA YAPMAKTAN İBARET DEĞİLDİR. EN BÜYÜK ESER ÇOCUKLARIMIZDIR

‘Minik Eller Seramikle Buluşuyor’ eğitim programının açılışında konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “kayıtlarımıza yaklaşık 50 civarında çocuğumuz müracaat etti. Yapımını yeni tamamladığımız ve faaliyete geçirdiğimiz El Sanatları Merkez’inde çocuklarımız yeni seramik atölyesinde eğitim görecekler. Bu binayı hem sanata verdiğimiz değer, hem de girişimci üreten kadınımızın ve Burdur’un marka değerlerinin tanıtılması için Burdur’umuza kazandırmaktan da büyük duyduğum mutluluğu belirtmek istiyorum. Geçen 5 yıl içerisinde şunu söylemiştim, “Belediyecilik bina yapmaktan ibaret değildir.” Zaman zaman bizlere basın aracılığıyla ya da sosyal medya üzerinden siyasiler, Burdur’a bir eser bırakmadığımız ve Burdur’a bir eser kazandırmadığımız yönünde eleştirilerde bulundular. Ben bu eleştirileri haklı bulmuyorum. Buradaki 50 çocuğumuz bizim için en önemli eser, en büyük eser bu” dedi.

Seramikle buluşan minik eller

ÇOCUKLARIMIZI YETENEKLERİNE GÖRE YÖNLENDİRMEK ZORUNDAYIZ

Çocukların yeteneklerine göre eğitim almaları konusuna dikkat çeken Başkan Ercengiz, “sevgili veliler, sevgili gençler! Sizler çocuklarınızı ve güzel evlatlarımızı iyi birer eğitimli bireyler olarak yetiştirebilirsiniz.  Bu çocukları alıp, götürüp Türkiye’nin en iyi okullarda okutabilirsiniz. Ama donanımlı çocuklar yetiştirmek zorundayız. Sporda, sanatta, müzikte ve hayatın muhtelif her keyifli alanında, yeteneklerine göre çocuklarımızı yönlendirmek zorundayız. Bizim yerel yönetim olarak en büyük görevimiz ve ödevimiz, geleceğe donanımlı bireyler yetiştirilebilmesi için katkı koymaktır. Bugün bu atölyede de bunu yapmaya çalışacağız. Eğitmen arkadaşlarımızın destek ve katkılarıyla çocuklarımız hem eğlenecek, hem de varsa bu konuda becerileri onları ortaya çıkaracak. İlerleyen süreç içerisinde onlara yol göstermeye çalışacağız. Ben Belediyemizin bu faaliyetlerine katkı veren personelimize, siz değerli velilerimize ve sevgili miniklerimizin gözlerinden öperek teşekkür etmek istiyorum. Umarız çocuklarımız keyifli vakitler geçirir, geçirirken de öğrenir.“ şeklinde konuştu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.