Seçimin son günü siyasi ayıp

Saadet İYİ Partililer, dün gece boyu sokaklarda SP, İP ve CHP’yi terörist gösteren logosuz broşür dağıtan AKP’lileri kovalamakla geçirdi. AKP ile İP ve SP’liler karakolluk oldu. Yazılı ve sözlü bir açıklama yapan Saadet Partisi 1’nci sıra milletvekili adayı Fatih Tunç, AKP’lilerin yaptığını, “AKP’den son gün çirkefliği”, “SP’liler, AKP’lileri gayrimeşru iş üzerinde bastı” dedi.

İşte o açıklama!

AKP’DEN SON GÜN ÇİRKEFLİĞİ

SAADET PARTİLİLER AKP’LİLERİ GAYRİMEŞRU İŞ ÜZERİNDE BASTI

Ak Parti üyeleri üzerinde Saadet, CHP ve İyi partiye terörist diyen logosuz broşürleri dağıtırken Saadet Partisi Merkez ilçe üyeleri tarafından yakalandı.

Dün gece (Cumayı Cumartesiye bağlayan) 02.30 suları Yassıgüme seçim çalışmasından dönen Mv. Adayı Fatih TUNÇ ve Saadet Partisi Burdur Merkez İlçe üyeleri şehir merkezi Bahçelievler mahallesinde dağıtılmış olarak gördükleri broşürleri incelediklerinde üzerinde Saadet Partisi, İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisini terörist olarak niteleyen logosu broşürler olduğunu fark ettiler. Kısa süre sonra bu broşürlerin Ak Parti aracıya 3 kişi tarafından dağıtıldığını gören Saadet Partililer, dağıtım yapan kişiye yaklaşıp (Armağan Küçükşahin) ne yaptıklarını sorduklarında “broşür dağıtıyoruz size de verelim cevabını alırlar ve Armağan Küçükşahin (AKP üyesi) bir broşür verir. Böylece o broşürlerin AKP’liler tarafından dağıtıldığı kesinleşmiş olur. Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih Tunç hemen olayı güvenlik güçlerine haber verir, kısa sürede bir ekip aracı gelir, ancak ekipler Saadet Partililerin işte kaçıyorlar aracı durdurun ısrarına rağmen “aracı hangi gerekçeyle durdurayım” diyerek aracın gitmesine müsaade eder. (Bunun da görüntüleri mevcuttur) Bunun üzerine Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih Tunç ve Merkez İlçe Başkanı, CB Adayı Temel Karamollaoğlu’nun Burdur Seçim Kurulu Temsilcisi Abdullah Acar broşürü dağıtanlar ve dağıttıranlar hakkında şikâyetçi oldular. Polis merkezine ulaşıldığında Ak Parti il başkanı Volkan Mengi’yi aradığını, Mengi’nin konudan haberi olduğunu ve kendisine ” siz de bizim 1.sıra adayımız hakkında sosyal medyadan kampanya yürütüyorsunuz” dediğini ifade etti.

Karakolda bir açıklama yapan Saadet Partisi Burdur Mv. Adayı Fatih Tunç, “saatlerdir burada bekliyoruz. Bir yavaşlık var ama çözemiyoruz, aslında çözüyoruz ancak söyleyemiyoruz” ifadelerini kullandı.

FATİH TUNÇ’UN VİDEO AÇIKLAMASI İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.