Dün şiddetli yağmur ve ardından gelen dolu yağışı ilimizde çiftçiyi vurdu. Günalan Köyü’nde meyve ve sebze bahçelerini şırkan dolu yağışından büyük zarar gören çiftçiler feryat ediyor. Burdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çiftçi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Günalan köylülerinin acısına ortak olmak için yanlarına gittiklerini, zarar ziyan saptaması yaptıklarını ve gerekli resmi müracaatlarını yaptıklarını bildirdi.

21 Haziran 2018 günü Göller Yöresinde sağanak yağış geçişleri şartlarında çeşitli yerlere şiddetli yağmur yağarken Günalan Köyü şiddetli dolu yağışıyla sarsıldı. Ziraat Odası Başkanı İbrahim demir köye giderek Günalanlıların felaketine ve acılarını paylaşarak dertlerini dinledi. Sosyal medyada yaptığı açıklamalara göre, köy muhtarı Hayrettin Ayar, dün akşam üzere saat 16,00 sıralarında bastıran dolu yağışı sonucu köyün fasulye, hububat, sebze, meyve, silajlık mısır ve seralarında büyük zarara yol açtığını ifade etti. Devletin yarımını talep etti.

İbrahim demir köylülerin dertlerini ve isteklerini dinledi. Gerekli zarar ziyan saptamalarını yaptı. Ardından da resmi makamlara gerekli başvurularda bulundu.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.