Şehit cenazesinde CHP çelenginin başına gelenler

CHP Burdur İl Başkanı Akbulut da Soylu’ya tepki gösterdi

Ülkede seçim sonrası gerginlik yükselişe geçti. Halkın şehit acılarını ve PKK’ye hıncını, PKK/HDP’ye baraj atlatılmasında ve meşrulaştırılarak Meclis’e sokulmasında büyük rolü olan CHP’den çıkaracağa benzer. Bakan seviyesinde de buna çanak tutuluyor. İç İşleri bakanı Soylu, CHP il başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmaması talimatı verdiği açıklaması buna işaret ediyor. Bursa’da şehit cenazesine gönderilen CHP çelengi yere atılarak parçalandı. CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut sosyal medya hesabından Soylu’ya, “Habur’da davulla zurna ile hainleri karşılayanları almayın diye talimat ver, Valilere çözüm sürecinde (çözülüm sürecinde) operasyon yapılmayacak diye talimat veren bakanlarınızı almayın siz o protokole” diye tepki verdi.

Kahramanmaraş’ta şehit olan Uzman Çavuş İsa Özkan’ın (25), Bursa Büyükorhan ilçesindeki cenazesinde, cami avlusuna getirilen CHP’ye ait çelenk, tepki gösteren bir grup tarafından yere atıldı. Çelenk, gerginliğin artması üzerine polis tarafından alandan uzaklaştırıldı.

Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli üç yıllık Uzman Çavuş İsa Özkan, dün Engizek Dağları Bölgesi’nde bir grup PKK’lı terörist ile girilen çatışmada şehit düştü. Şehit Jandarma Uzman Çavuş İsa Özkan için memleketi Bursa’nın Büyükorhan İlçesi’ndeki Orhan-ı Kebir Camii’nde bugün askeri tören düzenlendi. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, cami avlusuna getirildi.

Hemen ardından CHP İl Başkanlığı’na ait çelengin cami avlusunda diğer çelenklerin yanına konulması sırasında gerginlik yaşandığını belirten Aydınlık haberine göre, törene katılan bir grup, çelengi bulunduğu yerden aldı. Kısa süreli arbedenin ardında bir kişi çelengi yere atarak çiğnedi. Gerginliğin artması üzerine polis, çelengi yerden alarak cami avlusundan uzaklaştırdı.

CHP İL BAŞKANI, PROTOKOLÜN ARKASINDA SAF TUTTU

Öğle namazı ardından şehit Uzman Çavuş Özkan için cenaze namazı kılındı. CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş da protokolün hemen arkasında şehidin yakınlarıyla birlikte saf tuttu. Cenaze namazı kılınmasının ardından şehit Özkan’ın tabutu, askerlerin omuzlarında ambulansa taşındı. Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu, şehidin annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte tabutun arkasından ambulansa kadar yürüdü. Şehidin cenazesi ilçeye bağlı Gedikler Köyü mezarlığında gözyaşları içinde toprağa verildi.

VİDEO İÇİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

SOYLU’DAN VALİLERE TALİMAT

Soylu’dan Valilere talimat: “CHP il başkanlarını şehit cenazelerine almayın”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ’CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit’ dedi.

Aydınlık’ın haberine göre, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Esenler AKP İlçe Başkanlığı ziyareti sırasında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

PERVİN BULDAN’I DA ARADIM, AÇIKLADIKLARINDA EKSİK YOKTUR FAZLA VARDIR

Soylu, Doğubeyazıt’ta Mevlit Bengi’nin öldürülmesinden sonra HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı arayıp partisini sorumlu tuttuğu iddiasıyla ilgili konuştu. Soylu katledilen Bengi’nin 10 çocuğu olduğunu hatırlatarak “kendi çocuğu kızamık olunca hasta olunca hastane hastane koşarlar. En lüks hastanelere giderler. Orada Doğu ve Güneydoğu’da HDP, PKK üzerinden milletten intikam almaktadır. Bu kadar açık ve net. Evet aradım. Söylediklerinde eksik yoktur fazla vardır. Arkadaşlarım o bölgede sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. Gerekli soruşturmalar sürüyor. Çok ciddi gözaltılar var. Bu arkadaşımızın katilini bulacağız” diye yanıtladı.

‘SANDIKTA BERABERLERSE CENAZEDE DE OLACAKLAR’

Soylu, CHP İl Başkanlarının şehit cenazelerinde protokole alınmamasıyla ilgili “Valilere müsteşarım üzerinden talimat gönderdim; ’ CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin’ diye. Bu kadar basit. Onların gideceği bir adres var. O adresi de göstereceğiz. PKK mensuplarının cenazeleri var. Biz onları çok kısıtlı kaldırtıyoruz. Onlara bir kişilik kontenjan ayıracağız. Sandıkta beraberlerse cenazede de olacaklar” diye konuştu.

HABUR’DA DAVULLU ZURNALI

HAİNLERİ KARŞILAYANLARI ALMAYIN DİYE TALİMAT VERSİN!

Süleyman Zorlu’ya Burdur CHP İl Başkanı İzzet Akbulut da tepki gösterdi.

Akbulut, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

“Süleyman Soylu, Valilere şehit cenazelerine CHP il başkanlarını protokole almayın diye talimat vereceğine Habur’da davulla zurna ile hainleri karşılayanları almayın diye talimat ver, Valilere çözüm sürecinde (çözülüm sürecinde) operasyon yapılmayacak diye talimat veren bakanlarınızı almayın siz o protokole. Allahım bu yüce Türk milletine bir daha şehit acısı yaşatmasın ama Vatanımız uğruna şehit düşecek evlatlarımızı ebediyete uğurlamaktan bizi alıkoymaya kimsenin gücü yetmez; varsın protokolde NE MUTLU TÜRKÜM diyemeyenler, ANDIMIZ’ı kaldıranlar, Her türlü Milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler olsun!!!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.