Şehit ve gazi temsilcilerinden Türkkan’a istifa çağrısı

“Ha dağdaki karayılan, ha Meclis’teki Lütfü Türkkan”

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Zeki Kılınç ve Türk Kadınlar Konseyi Antalya Şube Başkanı Meltem Kılınç, skandallar kralı İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın son skandalı olan Bingöl’de şehit ağabeyine “bacını sinkaf ederim” diye küfretmesiyle gündeme gelen vukuatını protesto ederek istifaya çağırdı.

Skandallar kralı İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir şehit yakınına ağza alınmayacak sözlerle küfretmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Konuya ilişkin çok sayıda siyaset insanının yanı sıra Lütfü Türkkan’a sosyal medyadan da tepki yağdı. Şehit ailelerinin de büyük bir kızgınlıkla izlediği görüntüler sonrası 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Zeki Kılınç ve Türk Kadınlar Konseyi Antalya Şube Başkanı Meltem Kılınç Skandallar kralı İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ı “Ha dağdaki karayılan, ha Meclis’teki Lütfü Türkkan” başlıklı basın açıklaması yaptı.

ÇEŞİTLİ 15 TEMMUZ DERNEKLERİ İYİP ÖNÜNDE PROTESTODA

Öte yandan 15 Temmuz Derneği İstanbul Şubesi, Şehit Gazi Birlik Sendikası ve Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyeleri, Zeytinburnu’ndaki İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı önüne bir araya geldi. Çeşitli sloganlar atan ve pankart açan grup adına basın açıklamasını, 15 Temmuz gazisi ve 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlhami Çil okudu.

“HA DAĞDAKİ KARAYILAN HA MECLİS’TEKİ LÜTFÜ TÜRKKAN!”

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılınç ile Türk Kadınlar Konseyi Antalya Şube Başkanı Meltem Kılınç, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına ağır bit şekilde küfretmesine tepki göstererek, milletvekilliğinden istifa etmesini ve özür dilemesini istedi.

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılınç, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın şehit yakınına küfretmesine tepki göstererek, milletvekilliğinden istifa etmesini ve özür dilemesini istedi.

15 TEMMUZ VATAN ŞEHİTLERİ, GAZİLERİ VE TERÖR MAĞDURLARI ADINI YAŞATMA VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ

05.11.2021 Günü İYİ Partinin Bingöl ilinde cadde üzerinde bulunan esnaf ziyaretleri esnasında toplanan vatandaşlar arasında bulunan bir şehit yakını olan Tahir GÜMREN’in ‘’Terör örgütü ve destekçilerinden uzak durmaları gerektiği’’ yönündeki sitemlerini seslenmesi sırasında İyi Parti Milletvekili ve Partinin aynı zamanda grup Başkan Vekili Lütfü TÜRKKAN , çevresindeki korumalar ile birlikte şehit yakınını araya alarak ve kişinin boğazını da iyice sıkarak cadde üzerinde ‘’ senin bacını S……..rim şeklinde küfür etmiş ve oradan hızla uzaklaşmıştır.

Bilinmelidir ki: evlatlar yaşasın diye kendi evlatlarını,  anneler, babalar yaşasın diye kendi anne babalarını ve eşlerini bırakıp şehadete koşan yiğitler, bu devletin ve milletin birlik ve beraberliği için can vermişlerdir.

Vekil efendi halen bu topraklar üzerinde eğer huzurlu ve mutlu yaşıyorsa, nefes alıyorsa, işte o hakaret ettiği, küçük gördüğü insanların şehadete yürüyen kahramanlarına ve onların Türk milletine emanet edilen insanlarına borçlu olduğunu unutmamalıdır. Şehit yakını olduğunu söyleyen kişiye bile bile bunu yapması, bu milletin bağımsızlığı birliği ve beraberliği için parçalanmaması için gayret eden bedel ödeyen can veren, kan veren kişilere yönelik

kendisinin özellikle bir kini ve husumeti olduğunu göstermektedir.

Nitekim aynı vekil; daha önce de Mardin Derik Kaymakamı iken Şehit edilen Muhammet Fatih SAFITÜRK’ ün muhterem babası Asım SAFITÜRK amcamıza yönelik de TBMM içerisinde küçük görme, aşağılama ve hakaret suçunu işlemiş bir kişidir.

Bu vatanı bölmeye parçalamaya, terör örgütlerine ve destekçilerine bir gün bir söz sarf edemeyen, ses çıkaramayan vekil efendinin Vatan, Bayrak, Millet ve Ezan diyenlere karşı kin ve nefretle dopdolu olduğu aşikârdır.

Bu milletin değerleri ile düşmanca tavır ve hareketlerle siyaset yapanların Türk Milletinin Meclisinde boy göstermesini hazmetmek biz şehit ve gazi yakınlarına da ağır gelmekte olduğunu da söylemek isterim.

Bu milletin özünde ve mayasında namus kavramına ve kadına saygı vardır, vekil efendinin haddini bilmesini tavsiye ediyor ve söylevini kınayarak cevap veriyoruz, aynı söylev ile karşılık veremiyoruz.

Bu milletin değerlerine uyuşmayan hareket, söz ve söylevleri nedeniyle TBMM olmayı hak etmeyen bu vekilin istifasını ve ayrıca Türk Milletinden ve özellikle de Şehit ve Gazi Ailelerinden özür dilemesini ivedi bekliyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Zeki KILINÇ /15 Temmuz VŞGD Genel Başkanı

TÜRK KADINLAR KONSEYI ANTALYA ŞUBE BAŞKANLIĞI

05.11.2021 Günü İYİ Partinin Bingöl ilinde cadde üzerinde bulunan esnaf ziyaretleri esnasında toplanan vatandaşlar arasında bulunan bir şehit yakınının “Terör örgütü ve destekçilerinden uzak durmaları gerektiği” yönündeki sitemlerini seslenmesi sırasında İyi Parti Milletvekili ve Partinin aynı zamanda grup Başkan Vekili Lütfü TÜRKKAN, çevresindeki korumalar ile birlikte şehit yakınını araya alarak ve kişinin boğazını da iyice sıkarak cadde üzerinde bacısına küfür etmiş ve oradan hızla uzaklaşmıştır.

Türk halkı için değerli olan Şehit Ailelerine dil uzatacak kadar alçalmış insanlar var meclisimizde….

Bu millete vekillik yapmaya çalışan o şahsa küfür etmek yakışıyor mu?

Şehit aileleri kimi oğlunu, kızını, eşini yakınını cananını bu vatan, bayrak, ezan için şehit olarak vermişler…

Onların zaten canları yürekleri yanıyor, birde böyle olumsuz davranışlar negatif sözler olmamalı, o aileler şehitleriyle onur ve gurur duyuyorlar… Çünkü avukat, doktor, mühendis, öğretmen olursun Profesör bile olabilirsin ama “ŞEHİT” olamazsın…

O makama sadece takdiriilahî layık görürse gelebilirsin…

Bizim için Şehit aileleri değerlidir…

Onlara dil uzatmak Şehitlerimizi de üzer…

Gazi Meclisimizde bulunan  dil uzatan, küfür eden o şahsa vekile YAZIKLAR OLSUN .

Türk Kadınlar Konseyi Derneği olarak kınıyoruz vekili özür dilemeye ve istifaya davet ediyoruz .

Kamuoyuna duyurulur.  Saygılarımla

“TESTİNİN İÇİNDE NE VARSA O SIZAR!”

Zeytinburnu’ndaki İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı önüne bir araya gelen 15 Temmuz şehit ve gazileri temsilcileri adına basın metnini okuyan 15 Temmuz Derneği üyesi İlhami Çil Türkkan’ın, daha 17 yaşındayken terör örgütü PKK’nın attığı havanla şehit edilen İsa Gümren’in ağabeyine ve ailesine saygısızlıkların en büyüğünü yaptığını ve bundan dolayı kınadıklarını söyledi. Türkkan’ın, “Benim kardeşimin vücudu parçalandı, günlerce ayaklarını aradık” diyen bir şehit ağabeyinin feryadına küfürle karşılık verdiğini vurgulayan Çil, şu ifadelere yer verdi.

“‘Testinin içinde ne varsa o sızar’ demişler. İçi böyle kötülükle dolu birinin değil vekilliğinden, insanlığından şüphe duyuyoruz. Üstelik Türkkan, dün gece önce küfretmediği yalanını söyleyip, sonra da tepkiler üzerine küfrettiği için özür dilemeye çalışmıştır. Hem yalancı hem de küfürbaz bu şahıs, konuşmasında genel başkanından bile özür dilerken şehidimizin ailesine bir özrü bile çok görmüştür. Şehit yakınları ve gaziler olarak buradan ilan ediyoruz, Türkkan’ın bu saatten sonra edeceği özrü de milletin vekilliği makamını işgalini de kabul etmiyoruz.”

“Ha dağdaki Karayılan, ha meclisteki Lütfü Türkkan”

15 Temmuz Derneğinin, hain darbe girişimin yaşandığı gece Türkiye’nin bekası için 251 vatandaşın şehit olmasının ardından kurulduğunu hatırlatan Çil, şunları kaydetti: “Sınır ötesi

operasyonlarda ve terörle mücadelede şehitler vermeye devam ediyoruz. Vatan için canını ortaya koyan kahramanlarımızın aileleri bu ülkeye emanettir ve hiç kimse bırakın küfretmeyi onların kılına zarar vermeyi, kötü bir söz söylemeyi aklının ucundan bile geçirmemelidir. Geçirenler, karşısında bizi bulacaktır. Türk milliyetçisi olduğunu iddia eden bir şahsın PKK elebaşlarından Murat Karayılan gibi davranması ve öfkesini kusması siyasette gelinen akıl karışıklığını göstermektedir. Oysa bizim kafamız gayet net. Bu ülke için, ezan için, bayrak için, canını veren her bir şehidimiz gönüllerimizde, hafızamızda ve kahramanların yazdığı destanlarımızda yaşamaya devam ediyor. 15 Temmuz Derneği olarak milletimize emanet edilen hiçbir şehidimizin ailesinin canının yakılmasını kabul etmedik, etmiyoruz ve diyoruz ki ha dağdaki Karayılan, ha meclisteki Lütfü Türkkan.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.