Yalçın’dan Akşener’e çok ağır sözler

MHP’li Semih Yalçın’dan İYİ Parti’ye ağır sözler: “İP Müdiresi ‘Heval Meral’ rolünü üstlendi”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İYİ Parti’ye yönelik çok sert sözler sarf etti. “İP, Öcalan’a ‘sayın’ demiş, şehit ailesine küfretmiştir” diyen Yalçın, “Artık İP kokmuş ve kopmuştur. İşte bu yüzdendir ki İP’in siyasi nesebi gayri sahihtir” ifadelerini kullandı. Yalçın, “İP Müdiresi üslendiği ‘Heval Meral’ rolüyle HDP-İP kardeşliğinde ciddi mesafe kaydetmiştir” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Twitter hesabından dört açıklama yaptı.

Açıklamasında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ‘Sayın Öcalan’ gafı ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın şehit ağabeyine ettiği küfür üzerinden İYİ Parti’yi eleştiri bombardımanına tutan Yalçın, çok sert ifadeler kullandı. Yalçın, “Külhan misali kürsü yumruklayan, konuşurken ağzından tükürük saçan Müdire Akşener ve hempaları Türk milletinin en hassas olduğu değer ve inançları yine istismar etmiştir” değerlendirmesinde bulundu.

Dil sürçmesiyle ‘Sayın Bahçeli ile Sayın Öcalan arasındaki mektup arkadaşlığı…’ şeklinde ifadeler kullanan Akşener’in “sefil ve rezil” diye nitelendirdiği böyle bir iddiayı dile getirirken “şuuraltı kendisini ele vermiş İmralı’ya saygıda kusur etmediği”ni ileri süren Yalçın, “‘Burası Kürdistan’ lafından rahatsızlık duymayan, HDP’yi meşrulaştırma gayretindeki İP Müdiresi üslendiği ‘Heval Meral’ rolüyle HDP-İP kardeşliğinde ciddi mesafe kaydetmiştir” dedi.

Son olarak Yalçın, Bingöl’de HDP ile işbirliği yaptıklarını haykıran şehit yakınına ağır bir şekilde küfür eden Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ı kastederek, “Müdirenin yardımcısı sicilli hayâsızın içine sürüklendiği ahlak yozlaşmasını sarf ettiği çirkin sözler ve küfür ele vermiştir. İP’in İpsizleri de mezkûr müptezeli korumaya çalışarak İpliklerini pazara çıkarmışlardır” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.