“Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz!”

Atomu Parçalarlar Ama Türkiye’yi Parçalayamazlar

Milli ekonomiye, çiftçiye, Şeker işçisine, hayvan yetiştiricisine, besiciye, nakliyeciye, esnafa darbe olan Şeker özelleştirmesine karşı “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” konulu bir konferans vermek üzere Burdur’a gelen Vatan Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek, Türkiye’nin içinden geçtiği zor şartları ve yapılması gerekenleri, ne yapılması gerektiğini anlattı. Partisinin çözüm ilkeleri ve siyasetlerini açıkladı. Şeker fabrikalarının satılmasının milli ekonomiye darbe olduğunun altını çizen Perinçek, atomu böleceklerini, ama Türkiye’yi bölemeyeceklerini vurguladı.

  • TÜM VİDEOLAR GELECEK

 

Vatan Partisi lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek’in konuşmacı olduğu, milli ekonomiye, çiftçiye, Şeker işçisine, hayvan yetiştiricisine, besiciye, nakliyeciye, esnafa darbe olan Şeker özelleştirmesine karşı “Şeker Vatandır, Vatan Satılmaz” konulu konferans, Aydınlık yazarı ve Ulusal Kanal programcısı, Atatürk’ün Toplu Eserleri’nin Genel Yayın Yönetmeni Şule Perinçek, Vatan Partisi’nin Burdur, Denizli ve Isparta il başkanları, Burdur Sivil Toplum Platformu ve BURTÜKODER Başkanı Kemal Arslan, partililer, Şeker işçileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı İbrahim Kılınç, katılımcıları selamladı.

İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve şehitlere saygı duruşunun ardından konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Doğu Perinçek, “sevgili Burdurlular sizin bakışlarınız, sizin duruşunuz güven veriyor. Sizin bakışlarınız Mustafa Kemal’i hatırlatıyor. Bundan dolayı şu inancımız pekişiyor, sağlamlaşıyor: Bu milleti kimse yıkamaz. Bu ülkeyi bu vatanı kimse bölemez. Atomu parçalayabilirler, Türkiye’yi parçalayamazlar” diye konuştu. “Bizim zamanımız geldi. Kimin zamanı; Türk milletinin zamanı geldi” diyen Perinçek, 1945’lerden bu yana Atatürk devrimlerini tahrip ede ede kurdukları mevcut sistemin, Atlantik sisteminin bittiğini, bu sistemin Türkiye’yi borca batırdığını, bu sistemin sadece devleti değil milleti de borca batırdığını belirtti. Borçlana borçlana Türkiye’nin “vücudunu satma noktası”na geldiğini ifade eden Perinçek, KİT’lerin satılmasından sonra sıranın şeker fabrikalarının satılmasına gelmesi, Şeker’in satılmasının “Türkiye’nin vücudunun satılması” demek olduğunu vurguladı.

Konuşmanın bitmesini müteakiben Dr. Perinçek kitaplarını imzaladı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.