Şener, HDP’lilere ateş püskürdü

Sosyal medya mecralarında, “Esir kampını TR bombaladı. Savaş teskerelerine evet diyenler şimdi ağıt yakıyor. Bir barış ortamı olsa o insanlar kurtulurdu. Ama devlet böyle bir şeyi hiç düşünmedi” diye terör örgütü öven, terör örgütü propagandası yapan, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılayan HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na çok sert tepki gösterdi. Gazeteci Nedim Şener Twitter hesabından “PKK’nın işbirlikçisi ve suç ortağı oldukları”nı ifade etti.

Mehmetçik, ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’yı Irak’ın derinliklerinde bulunan Gara adlı inine Pence-Kartal2 operasyonuyla girdi. Operasyon başarıyla sonuçlandırıldı.

Ancak 2015-16 yıllarında Güneydoğu illerinde kaçırılan 13 vatandaşımız, ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK tarafından Gara Kampında katledildi.

Bölücü terör örgütü işbirlikçileri ve gafiller dışında tekmil millet şehitlerinin yasını tutarken, PKK terör örgütünün parlamento kolu HDP milletvekillerinden terör örgütünü övücü, terör örgütü propagandası yapan, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılayan paylaşımlar geldi.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya sosyal medya hesabından, “Hakikatler bu kadar mı çarpıtılır? Bu esir askerlerimizin aileleri defalarca bizleri ziyarete geldiler, partilerle görüştüler. Biz barış dedikçe saldırdılar. Esir kampını TR bombaladı ve öldükleri anlaşılınca durdular. Savaş tezkerelerine evet diyenler şimdi ağıt yakıyor” ifadelerini kullandı.

HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu da sosyal medya hesabından, “PKK elindeki esir askerlerin yakınları 2,5 sene önce bana başvurmuştu. Sağ salim dönüşleri için yardım istemişlerdi. Bir barış ortamı olsa belki o insanlar hayatta olurdu. Barış, hayat için her şeyi yapardım ama devlet yetkilileri böyle bir şeyi hiç düşünmedi, adım atmadı” sözlerini paylaştı.

Gazeteci Nedim Şener Twitter hesabından terör örgütünü ve terörü öven HDP milletvekillerine ateş püskürdü, sert tepki gösterdi.

Şener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Hüda Kaya’ya, “Sana niye geldiler Hüda Kaya biliyorsun değil mi? Neden başka partiye gitmediler? Çünkü PKK’nın işbirlikçisi olduğunuz için suç ortağı olduğun için. Diyarbakır Anneleri de çocuklarını sizden neden istiyor, çünkü suç ortağı olduğunuzu biliyorlar” dedi.

Nedim Şener, HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu’na da, “Terörist PKK’nın elinde tek ‘esir’ var o da sensin, senin üyesi olduğu PKK’nın sözcüsü HDP’dir. Bir de kuyruğunuza taktığınız, işbirliği yaptığınız partilerdir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir