Milletin 50 yıllık intikam ateşine tercüman oldu

Irak’ta Gara Bölgesinde ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’ya karşı başlatılan ve dün başarıyla sona eren Pençe-Kartal2 Operasyonu esnasında PKK’nın kaçırdığı 13 masum ve sivil vatandaşın mağaralarda topluca katledilmesi tekmil milleti yasa boğdu; hainlerin ve gafillerin haricinde tekmil milletin 50 yıldır biriktirdiği öfke, son dönemlerin en başarılı ve vatansever İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu’nun ağzından patlamaya dönüştü: “Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu Millet ve Şehitlerimiz yüzümüze tükürsün…”

ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK, 13 Türk vatandaşını kaçırdı.

Mehmetçik, Irak/Gara bölgesinde Pençe-Kartal2 operasyonu başlattı.

Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Abdullah Ağar’ın belirttiği gibi, “harekât, sivilleri kurtarmak için yapılmıştı ama 13 sivil vatandaşımız kalleşçe şehit edildiler. Bu insanlık suçu, bu toplu katliamdır. PKK, eli bağlı insanları katletti. Büyük bir insanlık suçu işlendi.”

Milleti yasa boğan ve milletin 50 yıldır içinde biriktirdiği milli öfke, İçişleri Bakanı Soylu’nun ağzından patlamaya dönüştü.

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, “Murat Karayılan’ı yakalayıp bin parçaya bölmezsek bu Millet ve Şehitlerimiz yüzümüze tükürsün…” dedi.

Bakan Soylu şu ifadeleri kullandı:

“6 yıl önce PKK tarafından kaçırılan Kuzey Irak’ta alıkonulan 13 evladımız, alçakça kalleşçe şehit edildi. Bunun üzerine hâlâ PKK’yı aklamaya çalışan pislikler var. PKK ile aynı açıklamaları yapmaktan utanmayan aynı yalanlara sahip çıkan haysiyetsizler var. Evlatlarımıza ve ailelerimize çektirdiklerinin hesabı soruldu, sorulacak.”

Andiçtik, bu coğrafyaya uzanan bütün hain elleri kıracağız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir