Ses15, hakaretten hâkim karşısına çıktı

BSTP, BURTÜKODER ve BURTED Başkanı Kemal Arslan’a hakaret, iftira ve karalayıcı gerçek dışı iddialar nedeniyle Burdur 2. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılanan Burdur Ses15 internet gazetesi sahibi Halil Baykan, hâkimin soruları karşısında şaşkınlığa düştü; mahkemedeki söylemleri karakolda verdiği ifadeyle çelişince zor durumda kaldı.

Burdur’da egemenlerin karanlık faaliyetlerini, yolsuzluk vb. ilişkileri, toplumun ve halkın zararına bütün gelişmelere set çekmek ve fincancı katırlarını ürkütmekle ünlü Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP), Burdur Tüketicileri Koruma Derneği (BURTÜKODER) ve Burdur Emekliler Derneği (BURTED) Başkanı Kemal Arslan’a hakaret, iftira ve karalayıcı gerçek dışı iddialar nedeniyle Burdur 2. Asliye Ceza Mahkemesinde yargılandığı belirtilen Burdur Ses15.com internet gazetesi sahibi Halil Baykan, hâkimin soruları karşısında şaşkınlığa düştüğü öğrenildi; mahkemedeki söylemleri karakolda verdiği ifadeyle çelişince zor durumda kaldığı ileri sürüldü.

KıvılcımHaber’e konuşan Kemal Arslan, Hâkim karşısında gazetesinin şifresinin hackerler (bilgisayar korsanları, şahsî bilgisayarlara veya çeşitli kurum ve kuruluşlara ait bilgisayarlara ve ağlara izinsiz olarak giriş yapan kişiler) tarafından kırıldığını, bu nedenle iddia edilen söylemlerin kendisine ait olmadığını belirttiğini söyledi. Hâkimin ise, “bana gelen bilgileri haberleştirdim” dediği karakol ifadesini hatırlatması karşısında şaşkınlığa düştüğünü ve karakolda baskı altında ifade verdiğini iddia ettiğini ileri sürdü.

Duruşma bir başka tarihe talik edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir