SGK’dan Yapılandırılan Borçlar İçin Son Tarih Uyarısı!

SGK İl Müdürü Bayram BALBAN,7256 sayılı kanun gereği yapılandırılan SGK borçlarının peşin veya ilk taksit ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihine kadar ödenmesi gerektiğini belirtti.

İLK İKİ TAKSİTİN ÖDENMEMESİ, YAPILANDIRMAYI BOZUYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürü Bayram BALBAN, yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemli olduğunu belirterek, “ilk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır” dedi.

Balban şu açıklamada bulundu:

“Peşin olan taleplerin 31.03.2021 tarihine kadar talep edilmesi halinde taksite çevrilmesi mümkün bulunmakta olup, İlk taksitinde bu tarihe kadar ödenmesi gerekmektedir.

Genel Sağlık sigortalılarımız 2020 yılı ağustos ayı ve öncesine ait Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını başvuru şartı aranmaksızın 30.04.2021 tarihine kadar faizsiz olarak ödeyebilirsiniz.

GELİR TESTİ YAPTIRMAYI UNUTMAYIN!

“Daha önce hiç gelir testi yaptırmadıysanız yaşadığınız hane içi kişi başı geliriniz brüt asgari ücretin üçte birinin altındaysa 31.03.2021 tarihine kadar ikamet ettiğiniz yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurarak birikmiş tüm genel sağlık sigortası prim borçlarınızın silinmesini ve genel sağlık sigortası primlerinizin devlet tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz.”

BU FIRSAT KAÇIRMAZ!                            

7256 Sayılı Kanun’a göre yapılandırılan SGK borçları ile ilgili açıklamada bulunan ve yapılandırmanın ilk taksitinin 31 Mart 2021 tarihine kadar yatırılması gerektiğini söyleyen SGK Burdur İl Müdürü BALBAN, “özellikle ilk iki taksitin çok önemli olduğuna vurgu yapan BALBAN, “ilk taksit ödemeleri ile peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi, 31 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Özellikle borcu olan işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılan borcun ödemelerini son güne bırakmamalarını istiyorum. Çünkü ilk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.