Sıdıka Başkan, ünlü “Büyük Aile” teorisine döndü; herkesi şaşırttı, kafaları karıştırdı

Bugün Belediye Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur Merkez İlçe Kongresi, gergin ve suratlar asık başladı; ancak herkesi şaşırtan MİB Sıdıka Oğuzkan’ın ünlü “Biz Bir Büyük Aileyiz” teorisine dönmesi dolayısıyla kafalar karışık olmasına rağmen neşeyle, şenlik havasında sona erdi. Sıdıka Başkan’ın şovu, İl Başkanlığı Kongresine hazırlık olarak değerlendirildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kurultay süreci ilimizde delege seçimlerini müteakiben bugün Belediye Kongre ve Sergi Salonu’nda düzenlenen Merkez İlçe Kongresi’yle seçimler etabına geçti.

Merkez İlçe Kongresi, delege seçimlerinin sonuna doğru havlu atarak oldukça sert ve gemileri yakan bir çıkışla adaylıktan vazgeçtiğini açıklayan mevcut Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan’ın aynı tutumu kongrede de devam ettirme olasılığı ve kongre başlamadan önceki huzursuzluk ortamı ve delegelerin geç toplanması sebebiyle gecikerek oldukça gergin başladı. Ancak tereyağından kıl çeker gibi neşeyle ve şölen havasında sürdü ve sona erdi.

Bir delegenin ifadesiyle herkesin cebinde ve zihninde şartlara ve duruma göre kullanacağı çift konuşma metni vardı.

Kongre, Atatürk ve şehitlere saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

Divan Kurulu, eski İl Başkanı İsmail Erkaya Başkanlığında oluşturuldu.

Faaliyet Raporu ve Bilanço okundu ve ayrı ayrı oylanarak ibra edildi.

Konuşmalara geçildi.

İlk söz mevcut Başkan Oğuzkan’a verildi.

Herkes, sosyal medya ortamında Başkan Sıdıka Oğuzkan’ın adaylıktan çekilme açıklaması gibi veryansın edecek bir konuşma bekliyordu.

Ancak Başkan Oğuzkan ünlü “Büyük Aile” teorisine yöneldi.

Adaylıktan çekildiğini, köprüleri atarak böyle açıklamıştı.

Herkesi kucaklayan, birlik beraberliği öne çıkaran bir konuşma yapınca herkesi şaşırttı. Kafaları karıştırdı.

Hele konuşmasının sonunda tek aday Serkan Şimşek’i sahneye davet ederek yaptığı CHP bayraklı şov herkesi galeyana getirdi; gençlerin sloganlarıyla karşılandı.

Ceplerdeki ve zihinlerdeki olumsuz konuşma metinleri sönümlendi.

Ardından MİB adayı Serkan Şimşek bir konuşma yaptı.

Konuşmasının sonunda Yönetim Kurulu’nu tek tek okuyarak sahnenin önünde topladı.

Daha sonra Başkan Ercengiz geçmiş 4 yıllık netameli sürecin zorluklarına vurgu yapan, siyasi iktidarın gerilediği ve CHP’nin yükseldiğini, iktidara yürüdüğünü ileri süren bir konuşma yaptı.

Başkan Ercengiz’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Milletvekili Mehmet Göker, rejimin değiştiğini, tek adam rejiminin geldiğini, önümüzdeki görevin eski parlamenter sistemin geri getirilmesi olduğunu öne çıkaran bir konuşma yaptı.

Mv. Göker’den sonra konuşma yapan İl Başkanı İzzet Akbulut da birliğe, beraberliğe vurgu yapan bir konuşma yaptı.

Kongrenin son konuşmasını Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel yaptı.

Başkan Şenel, kongredeki birlik, beraberlik ve şenlik havasına hayran kaldığını, kendisini çok memnun ettiğini ifade eden, CHP üyelerine insanın yüzünü kara çıkarmayacak, olumlu, düzgün adaylara oy vermelerini tavsiye eden, Salda Gölü üzerindeki Millet Bahçesi karabelasıyla nasıl mücadele ettiklerini, onun bir parçası olarak bir mahallelerini kendilerinden ayırmak suretiyle belediye olma sayısını düşürerek belediyenin tasfiye edilme girişimini nasıl bozguna uğrattıklarını anlatan bir konuşma yapıldı.

Konuşmalardan sonra seçimlere geçildi.

264 delegeden 141’i oy kullanarak tek aday Serkan Şimşek’i seçti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir