Sincar ve Karakoç’ta bombalanan PKK/ HDP’yi hiç kimse 1 Mayıs alanına getiremez!

ABD ve Batı Türkiye’nin üzerine tarihinde görülmemiş bir şekilde çullandığı şartlarda, en çok ihtiyaç duyduğumuz devlet-millet birliğini parçalayan halkoylamasından sonra, milleti sokağa dökerek ülkede kaos yaratmaya çalışılmaktadır.

PKK ve onun yasal örgütü HDP, önce ‘hayır’ cephesi üzerinden sokak eylemleri çağrısı yaptı. Ancak küçük grupçukların dışında halk bunu yemedi. Kürt halkı da bölücü-ayrılıkçıları dinlemedi.

Ardından 1 Mayıs geldi.

Bu yıl 1 Mayıs’ta emek mücadelesiyle vatan mücadelesi yakın tarihimizde görülmedik şekilde birleşmektedir. Emeğin düşmanı ABD ve Batılı emperyalist kuvvetler, Türkiye’nin üzerine PKK/ PYD gibi bölücü/ ayrılıkçı terör örgütleri ve FETÖ gibi yobaz terör örgütleriyle çullanmaktadır. Bugünkü şartlarda emek uğruna mücadele, aynı zamanda bölücü ve yobaz terörüne karşı mücadele demektir. 2017 1 Mayısının en önemli ve büyük mesajı budur.

PKK Türkiye’yi bölme planının piyonudur. HDP, onun siyasi alandaki legal örgütüdür. ‘Hayır’ cephesi üzerinden sokaklara çıkmayı deneyen ve halkı kandıramayan bu piyonlar şimdi de bazı sendika ve meslek örgütlerinin bayrağı altına gizlenerek 1 Mayıs alanlarına çıkmaya çalışıyor.

Türk ordusu, Sincar ve Karakoç’ta PKK ve onun Suriye kolu PYD’yi yerle yeksan ederken, hiç kimse o PKK’yı herhangi bir şal altında, perdeleyerek 1 Mayıs alanlarına getiremez.

Burdur’da 1 Mayıs için yapılan toplantılara PKK’nın legal örgütü HDP’nin de çağrıldığını öğrendik. Tertip Komitesinde bulunmasa da eyleme katılacağını belirttiğini biliyoruz.

Vatan Partisi olarak PKK ve legal uzantılarıyla hiçbir alanda bir arada olmayız.

Doğuda, Batıda, Kuzeyde, Güneyde, hendeğin içinde veya dışında, sokakta ve Meclis’te, hiçbir yerde PKK’ya izin verilemez.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir