Şırnak teröre karşı tek yürek

Şırnaklılar daha şimdiden HDP’yi kapattı bile!

Şırnak’ta Gara Şehitlerimiz için yürüyüş yapıldı. ”Kahrolsun PKK”, ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları adeta şehri yerinden oynattı. Yürüyüşün ardından basın açıklaması yapıldı.

Memur Sen öncülük yaptı.

Halk akın akın katıldı.

Gara’da şehit olan 13 vatandaş için Şırnak’ta yürüyüş yapıldı.

Yürüyüş sonunda yapılan açıklamada, ”PKK emperyalizmin maşasıdır! PKK’nın reklamını yapanlara karşı birlik olma günüdür!” denildi.

Aydınlık’taki habere göre, yürüyüşün ardından Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Ramazan Tolan tarafından şehitler için dua edildi.

​​​​​​​Burada basın açıklaması yapan Memur Sen İl Başkanı Abdullah Çatı, şehitleri anmak, terör örgütü PKK’yı lanetlemek için bir araya geldiklerini belirterek, Gara’da şehit düşen vatandaşlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

‘PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN BU CİNAYETLERİNİ KINAMAYANLAR SUÇA ORTAKTIR’

“Şırnak tek yürek, devletinin yanında, terörün karşısındadır. Emperyalizm için maşalık yapan terör örgütü, kanlı ellerini uzatmaya cüret ettiği her yerde ardında bir vahşet bıraktı. Türkiye’de bir arada özgürlük, refah ve barış içinde yaşamak isteyen herkesi PKK katliamlarına karşı ses çıkarmaya davet ediyoruz ve PKK’ya, ‘Ektiğiniz fitne ile sizi de bu topraklardan söküp atacağız.’ diyoruz.” ifadelerini kullanan Çatı, sözlerini şöyle sürdürdü:

Söz insan haklarından, demokrasiden, hak ve hukuktan açıldığında riyakarca mangalda kül bırakmayanların geçmişte olduğu gibi bugünkü vahşet sonrası da dut yemiş bülbül gibi susması bir kez daha maskelerini düşürmüştür. 13 silahsız, masum insanın alçakça infazından, demokrasi, hak, özgürlük kılıfı altında ülkemizdeki terör örgütleriyle, onların siyasi ve sivil görünümlü uzantılarına sınırsız destek verenler, ülkemizde terör örgütleriyle ve onların uzantılarıyla aralarına hiçbir mesafe koyamayanlar, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararlarını hiçe sayıp, terör örgütlerinin propaganda aygıtlarına dönüşen sosyal medya mecraları sorumludur. 6 yıl önce PKK tarafından kaçırılan ve alıkonulan 13 kişi alçakça, kalleşçe şehit edildi. Bunun üzerine hala PKK’yı aklamaya çalışan sivil görünümlü alçaklar var. PKK terör örgütünün bu cinayetlerini kınamayanlar suça ortaktır.

‘PKK’NIN KATLİAMLARINA KARŞI SES ÇIKARMAYA DAVET EDİYORUZ’

Çatı, “PKK’nın katliamlarına sessiz kalan, demokrasi ve insan haklarını savunduğunu iddia eden sendikaları, baroları, meslek örgütlerini, siyasi partileri, akademisyenleri, gazetecileri, sanatçıları, oyuncuları, insan hakları örgütlerini de PKK’nın katliamlarına karşı ses çıkarmaya davet ediyoruz.” dedi.

PKK ile mücadelenin, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yaşam hakkını koruma mücadelesi olduğunu dile getiren Çatı, şunları kaydetti:

Uluslararası sendikal örgütlerin, AB kurumlarının, ülkemizde her konuda yorum yapan elçiliklerin, insan hakları örgütlerinin ve siyasi uzantı HDP’nin, PKK’nın katliamlarını görmezden gelmelerini kınıyoruz. Terör örgütünün son mensubunu da etkisiz hale getirene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. İnşallah o günler yakın.”

‘TERÖRE KARŞI YAPILAN TÜM OPERASYONLARIN SONUNA KADAR DESTEKÇİSİYİZ’

Çatı, bunun, terör örgütü PKK’nın ilk katliamı olmadığına işaret ederek, terör örgütünün 1984 yılından bu yana binlerce sivili katlettiğini aktardı.

Milletin tüm kesimleriyle devletinin ve güvenlik güçlerinin yanında kalacağını dile getiren Çatı, şöyle konuştu:

Terör örgütlerinin sırtını sıvazlayan, silah ve mühimmat yardımlarıyla terör örgütleriyle stratejik ortaklık kuran, bu şekilde Türkiye’nin yoluna taş koymaya çalışan küresel şer şebekelerinin inadına, gün, terör örgütlerinin heveslerini kursaklarında bırakma günüdür. Gün, terör örgütlerine silah dahil lojistik destek veren yabancı güçlerin oyunlarını bozma günüdür. Gün, eli kanlı terör örgütü PKK ve diğer terör örgütlerinin reklamlarını yapan medya ve tüm oluşumlarına karşı birlik olma günüdür. Hendeklere gömülen terör örgütünün bu alçak saldırıları milletimizi asla yıldıramayacaktır. Ülkemiz zalimler ve katiller için bir kabus olmayı sürdürecek; masumlar, mağdurlar ve İslam ümmeti içinse güvenilir bir liman olmaya devam edecektir. Şırnak halkı olarak teröre karşı yapılan tüm operasyonların sonuna kadar destekçisiyiz.”

Toplanan vatandaşlar ”Kahrolsun PKK”, ”Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, ”Şehitler ölmez Vatan bölünmez” sloganları atıldı.

Ulusal Kanal Diyarbakır Temsilcisi Ekrem Demir, yürüyüşe katılan annelerin seslerini daha fazla duyurmak için annelerle röportaj yaptı.

Geleceğe Işık Saçan Kadın Deneği Başkanı Hatice Atan, Ulusal Kanalı’n mikrofonuna konuştu.

Atan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

* Terör örgütü tarafından 13 fidanımız katledildi.
* Artık Güneydoğu’da bir direniş var. Herkes cesur bir şekilde sesini duyurmaya çalışıyor.
* Bugün burada sadece evlatlarımızı almak için değil terör örgütüne biz kadınlar olarak karşı çıktığımızı göstermek için toplandık.
* Bugüne kadar terör örgütü kadınları vitrin gibi kullandı ama artık öyle olmayacak. Bu günden itibaren terör örgütüne karşı kadınlarımız dik duracaktır.
* Buradan sizin sayenizde sesimizi sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya duyuracağız.
* Terör örgütünün uzantısı olan HDP yüzünden evlatlarımızı kaybettik. Bundan sonra ”edi bese” (yeter artık) diyoruz.
* Bundan sonra evlatlarımızı terör canavarının yutmasına izin vermeyeceğiz.
* 13 tane fidan verdik ama görüyorsunuz uğruna milyonlar toplandı. Bu vatan uğruna bizde şehit olmaya hazırız.
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir