İşKur’dan Bucak ziyareti

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN Mozaik Seramik Sektöründe faaliyet gösteren ve ürünlerinin tamamını Amerika’ya ihraç eden Ada Porselen Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’ne ziyarette bulundu.

İl Müdürü AKALIN Burdur Bucak’ta mozaik porselen imalat sektöründe Türkiye’de tek olarak hizmet veren Ada Porselen firmasını ziyaret edip 2021 yılı teşvikleri ve İŞKUR’ un Aktif İş Gücü Hizmetlerince yürütülen İşbaşı Eğitim Programını anlattı.

İşsizliğin azaltılması, nitelikli iş gücünün ve istihdamın arttırılmasına yönelik 2021 yılında birçok teşvikin programa alındığını ve uygulandığını belirten Akalın, “ülkemizde daha önce üretimi yapılmayan bir alanda çalışma yapan Ada Porselen firması Ocak ayında üretime başladı. Teşvikler ve İşbaşı Eğitim Programları sayesinde çalışan sayısını 42 kişiye kadar çıkardı. Pandemi döneminde de üretimine azaltmadan devam eden firmamıza istihdama ve ihracata katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

Ada Porselen firmasının kurucusu Ali Has ziyaret ve firma ile ilgili açıklamalarda bulundu. Has, 2021 yılının başlarında daha önce Türkiye’de üretimi olmayan mozaik porselen alanında üretime başladık. Daha sonra Amerika’da bulunan zincir mağaza ile anlaşarak ürünlerimizin ihracatına başladık ve daha sonra fazlasıyla talep olduğunu gördük. Üretimimizi artırmaya karar vererek çalışan sayımızı 42 kişiye kadar çıkardık ve 1 yıl içerisinde de çalışan sayımızı 75 kişiye çıkarmayı planlıyoruz. Ürünlerimiz için Avrupa’dan da talepler oluşmaya başladı. Bu süreçte İŞKUR’da çalışan danışmanımız bize eleman temini ve teşvikler ile ilgili çok yardımcı oldu. İŞKUR’a vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir