Son 75 yıldaki en demokratik atılımlar

TV100 Televizyonunda Hande Aydemir’in yönettiği “Şimdi Konuşalım” programına katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, 1945 yılından beri (yani küçük Amerika süreci boyunca) Türkiye’nin yaşadığı en demokratik olayları açıkladı. Doğru ve bilimsel bir demokrasi analizi çerçevesinde yaptığı açıklamada Perinçek yaşanan en demokratik olaylar olarak, FETÖ Gladyosunun ezilmesini ve PKK’nın hendeklere gömülmesini gösterdi.

TV100 kanalında Hande Aydemir’in yönettiği “Şimdi Konuşalım “ adlı programda konuşan Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, demokrasiyi belli periyodik aralıklarla yapılan seçime, kitlelerin önüne konan sandığa, caddelerde grapon kâğıtlarıyla yapılan gösterilere indirgeyen yüzeysel ve sığ bilgi sahibi kimilerine esaslı bir demokrasi dersi vererek son 75 yıllık küçük Amerika sürecinde en esaslı demokratik olaylara parmak bastı.

SON 75 YILIN EN DEMOKRATİK İLK OLAYI FETÖ GLADYOSUNUN EZİLMESİDİR

“Türkiye’de Atlantik sistemine girilmesinden bu yana, 1945’ten bu yana en demokratik olay”ın, “15-16 Temmuz 2016 gecesi FETÖ Gladyosunun ezilmesi” olduğunu vurgulayan Perinçek, “neden? Arkaya baktığımız zaman 1971’de darbe yapan o Gladyo. 1980’de 12 Eylül’de darbe yapan o Gladyo. Ve 15-16 Temmuz’da da üçüncü darbe teşebbüsüne kalkışın da o Gladyo. Ama bu sefer ezildi” ifadelerine yer verdi.

Bu olayla Amerikan emperyalizminin devletimiz içine yerleştirdiği çeşitli dönemlerde çeşitli adlar alan, son dönemdeki adıysa FETÖ olan ABD Gladyosunun, “yeraltı NATO’su”nun ilk defa etkisiz bırakıldığının altını çizen Perinçek, “hapishanelere atıldı. Ve Türkiye özgürleşti. Bu çok çok önemli” diye konuştu. Açıklamasının devamında Perinçek, “yani Amerikan kılıcı tepemizde artık sallanmıyor. Türk Ordusunun içinde, Türk Polisinin içinde, yargının içinde Amerika’nın örgütlediği silahlı güçleri yok. Bu Türkiye’de demokrasinin en önemli gelişmesidir” dedi.

İKİNCİ OLAĞANÜSTÜ EN DEMOKTAİK OLAY PKK’NIN HENDEKLERE GÖMÜLMESİDİR

Vatan partisi lideri Perinçek ikincisi en demokratik olay olarak da “PKK’nın ezilmesi” olduğunu belirtti. PKK’nın ezilmesinin, kazdığı hendeklere ve ilan ettiği özerklik çukuruna gömülmesinin “olağanüstü bir demokratik gelişme” olduğunu ifade etti.

Bu görüşünün gerekçelerini de şöyle açıkladı:

“Neden?

“Çünkü özellikle Güneydoğu’daki seçmenin iradesi üzerinde silahla ipotek koyan, baskı yapan güç ezilmiştir.

“Amerika’nın demokrasimize karşı kullandığı aletleri etkisiz bırakılmaktadır. Türkiye’nin milli iradesinin serpilip gelişeceği ortamlar oluşmaktadır.”

HDP’NİN KAPATILMASI, DEMOKRASİ YOLUNDA ÇOK BÜYÜK BİR ADIM OLACAK

Perinçek demokrasi ile ilgili sözlerine, “Amerika’nın söylediği bir demokrasi yok. Demokrasi, sandıktan ibaret, balonlar malonlar uçacak; sokaklarda grapon kâğıtlarıyla gösteriler yapılacak; demokrasi bunlar değil. Demokrasi, milli irade… Milli iradenin, milli egemenliğin oluşmasının koşullarını yaratmaktır. Atatürk devrimi, bu bakımdan son derece önemliydi. Batı’nın üzerimizdeki baskı aletlerinin yok edilmesi en demokratik olaylardı” diye son vererek, HDP’nin kapatılmasıyla demokrasimizin taçlanacağına vurgu yaptı: “Hele bir de HDP kapatılırsa demokrasi yolunda çok büyük bir adım olacak.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir