Son dakika… 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altına izin ama… #EvdeKalBurdur

Bugün toplanan Bakanlar Kurulu’nun Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine dayanarak aldığı karara göre, sokağa çıkma yasakları olan toplumsal gruplara kademeli izin çıktı.

Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 3 aya yayılarak uygulanacak olan normalleşme planı açıklandı. Cumhurbaşkanı’nın, fiziki mesafenin korunması ve maske kullanımına devam edilmesinin bu sürecin vazgeçilmez şartları olduğunun altını çizerek yaptığı açıklamanın Mayıs ayı normalleş planında yaşlılar ve 20 yaş altıyla kuaförler var.

Yaklaşık 3 haftadır 20 yaş altı ve 45 gündür 65 yaş ve üstü nüfusa uygulanan sokağa çıkma yasağında gevşeme getirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada normal hayata dönüşü aşama başlatacaklarını söyledi. Sınırlamaları azaltarak sürdüreceklerini, fiziki mesafe ve maske takma zorunluluğunun devam edeceğini belirtti.

65 yaş üstü ile 20 yaş altı vatandaşlar için sokağa çıkma kısıtlamasında biraz gevşeme getirdiklerini, haftada sadece bir günde 4 saat sokağa çıkma izni verildiğini ifade etti.

Ayrıca 7 büyükşehirde şehir dışına çıkış yasağı kaldırıldı.

AVM’ler, güzellik salonları ve kuaförler 11 Mayıs’ta açılacak…

20 yaş altı grup Cuma günü, 65 yaş ve üstü grup ise Pazar günü 4 saat olmak üzere yürüme mesafesinde olmak şartıyla saat 11,00 ile 14,00 arasında sokağa çıkabilecekler.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir