Sorunların kaynağı, AKP’nin beceriksiz bürokratik anlayışıdır

Yaptığı açıklamada Belediye’yi hedef alan AK Parti İl Başkanı Dr. Süleyman Faki’ye Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Barış Ayten’den sert bir açıklama geldi. Başkan Ayten, “yanlış yapılan yatırımlar neticesinde 2014’e 50 milyonun üzerinde borçla devraldığımız belediyemiz bugün Hizmet Kampüsü, Katlı Otopark, bitmek üzere olan düğün salonu ve sayısız hizmetin yanında 30 milyon TL de borç ödemiştir (…)Sorunların kaynağı AKP iktidarının beceriksiz bürokratik anlayışıdır” dedi.

İşte Barış Ayten’in açıklaması!

AKP İl Başkanı Sayın Süleyman Faki tarafından Belediyemiz yönetimine dün bir dizi eleştiriler sıralanarak yerel bir gündem belirleme çabası içine girilmiştir.

Siyaset kültürümüz ve sosyal demokrat geleneklerimiz bakımından eleştirileri dinlemek anlamaya çalışmakla birlikte yapanlara da saygımızı korumayı bir kural olarak algılarız.

Dün Sayın Faki tarafından yöneltilen eleştirileri değerlendirdiğimizde, yapılan açıklamanın Burdur Halkı adına değil siyasette temel kazanma adına yapıldığını net olarak görüyoruz.

Burdur Belediyesinin Sosyal Demokrat anlayışla 40 aydır yürüttüğü hizmet anlayışı toplumun kılcal damarlarına dokunan, refahı öne çıkaran yenilikçi bir anlayıştır. Kentimizde yaşayan herkes tarafından yapılan hizmetler, her ne kadar bir kesim tarafından görülmek istenmese de büyük bir bölüm tarafından takdir edilmektedir. Yanlış yapılan yatırımlar neticesinde 2014’e 50 milyonun üzerinde borçla devraldığımız belediyemiz bugün Hizmet Kampüsü, Katlı Otopark, bitmek üzere olan düğün salonu ve sayısız hizmetin yanında 30 milyon TL de borç ödemiştir.

Sayın Faki geçmiş dönemde temellendirilmiş hizmetlerde doğan eksikliklerin belediyemizce giderilmediğinden dert yanmaktadır. Kendisine sorarım;

Burdur Belediyesinin önceki başkanı Sayın Akkaya döneminde yapımı başlayan ve uzun süre atıl konumda bırakılan, defalarca hükümet yetkilileri tarafından açılan Kültür Merkezi Sayın Özçelik’in kanaati ile İl Özel İdaresine protokol ile devredilmiştir. Aradan geçen bir yıllık zaman dilimi içinde neden bir çivi bile çakılmamıştır? Yatırımı yapan da, bugün yatırımın sorumluluğunu alan da AKP’li yöneticiler iken neden Kültür Merkezi bir ucube misali kaderine terk edilmiştir?

Otogarın yapımı sürecindeki eleştiri ve önerilerimizi dikkate almayan, ilimiz ihtiyaçlarına cevap veremeyen bu yapının mimarı AKP’li yerel yönetimin giderayak oy devşirme amacıyla yaptığı bir proje ilimize bir sorun yumağı olarak bırakılmıştır. Düzenlenmesinde harcanacak para en az 5 milyon TL gibi ciddi bir rakama tekabül etmektedir. Bu gün yaşanan sorunun temelini AKP’li yönetim anlayışıdır yani ben yaptım oldubittidir. Her şeye rağmen ilimize yakışır vaziyete gelmesi için Belediyemiz tarafından otogar yapımına kaynak aranmaktadır.

Bayer Sokak ile ilgili olarak yapılan eleştirilere gelince, halkımızın sağduyusuna ihtiyacımız var. Belediyemiz Pamukkale Üniversitesi işbirliği ile yeni bir trafik düzenlemesi yapmıştır. Zaman zaman sorunların yaşanmakta ise de Belediyemizce yapılan müdahalelerle düzeltilmektedir. Yeni bir düzenlemeye alışmak elbette kolay olmayacağı gibi beraberinde de bir takım sorunlarla karşılaşmak olağandır. Belediyemizin yapmış olduğu yeni trafik düzenlemesinde ısrarcı olması söz konusu değildir. Belediye Başkanımız ile yaptığım görüşmede kendisinin bu konu üzerinde daha hassas çalıştığını ve ortak aklın hâkim kılınarak sürecin bileşenleriyle çözüme ulaştırılacağını ifade ettiğini de buradan belirtmek isterim. Değerli Hemşerilerimizin hoşgörüsüne olan inancımız tamdır.

Son olarak belirtmek ve sormak isterim ki; geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımdan yapmış olduğum Burdur-Fetiye karayolu için yaşanan sıkıntılardan dolayı serzenişte bulunmuştum. Karayolları sorumluluğunda olan bu yolda yaşananların son bulması için başta Sayın Vali olmak üzere AKP’li milletvekilleri ve yine AKP’li yöneticileri sorumlu davranmaya davet etmiştim. Vatandaşlarımızdan aldığım teşekkürleri ve telefonları ilimizde bu sorunun ne kadar büyük yaşandığını da ortaya koymuştur.

Sayın Bayram Özçelik her ilimize gelişinde yapılan bu yol ile ilgili sorunların en kısa sürede biteceğini ifade etmektedir. Sayın Özçelik’in kısa süre anlayışı nedir? Neden aylardır bu yol tamamlanamadı? Neden tüm teçhizat ve yeterli eleman olmasına rağmen bu yol bitirilemiyor? Kocaman yolun ortasında kalan ve Vali Konağının önünde olan küçük döner kavşak Sayın Valinin itirazı ile mi orada kalmıştır? Her şeyden önemlisi müjde vermekten çok keyif alan Sayın Özçelik bu yol için neden sessiz kalmaktadır?

Sorunların olduğu doğrudur. Sorunların kaynağı AKP iktidarının beceriksiz bürokratik anlayışıdır.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir