Sosyal demokrasinin “iktidar yürüyüşü”!

İktidar yürüyüşü sloganını ağızlarından düşürmeyen

CHP’nin tepesindekilerin skandallarının arkası gelmiyor

Güneydoğu’da ve güneyde Türk ordusu, polisimiz ve köy korucularımız bölücü teröre karşı destanlar yazan vatan mücadelesi verirken, CHP genel merkezi “saray savaşı” söylemlerinin atmosferinde AKP’nin değirmenine su taşıyor diye bölücü teröre karşı mücadeleyi karalamaya devam ediyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Mehmetçiğin operasyon taktiğini İsrail’e, güneydoğuyu da Gazze’ye benzetti.

HENDEKLERİ KAZAN VE BARİKATLARI KURAN

PKK DEĞİLMİŞ GİBİ SAVAŞI KİMİN ÇIKARDIĞI BELLİ DEĞİLMİŞ!

Türkiye’de bir iç savaş yaşandığını ileri süren Cankurtaran’ın, savaşı kimin çıkardığının da belli olmadığını savunduğunu bildiren Ulusal Kanal haberine göre, PKK teröründen ve bölücülüğünden, hendekler ve barikatlara gömülen PKK teröründen haberi yokmuş ve çatışmayı sanki Türkiye ve Türk ordusu çıkarmış gibi bir algı yaratan CHP’li Cankurtaran, “Güneydoğu’da Suriye’de yaşanan acının daha fazlası yaşanıyor” ifadesini kullandı.

TÜRK ORDUSUNUN OPERASYON ŞEKLİNİ İSRAİL’İN GAZZE SALDIRILARINA BENZETTİ

CHP Antalya İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, tabandaki gerçek milliyetçi, Atatürkçü vatansever CHP’lilerin asla kabul etmeyeceği fikirler ileri sürdü. Cankurtaran, Türk Ordusunun Güneydoğu’daki PKK operasyonlarına ilişkin skandal ifadeler kullandı. Cankurtaran, Türkiye’de bir iç savaş olduğunu savundu ve Türk ordusunun hendek ve barikat savaşında kullandığı yöntemleri İsrail’in Gazze saldırılarına benzetti.


Cankurtaran: Güneydoğu’da kimin çıkardığı belli… paylaşan: ulusalkanal

Yorum ve cevap, Adil Hacıömeroğlu’ndan:

Partinizin kurucusu da bir Mehmetçik’ti

Kılıçdaroğlu’nun Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi’nden transfer edip genel başkan yardımcısı yaptığı Yasemin Öney Cankurtaran, partisinin Antalya İl Başkanlığında konuşmuş.  Yasemin Hanım, bu konuşmasında, “Mehmetçiğin operasyon taktiğini İsrail’e, Güneydoğu’yu da Gazze’ye” benzetmiş.

Yasemin Hanım, ne Mehmetçiği tanıyor ne de Gazze’yi biliyor. Mehmetçiği, Gazze’de çoluk çocuk demeden Filistinlileri katleden İsrail askerine benzetmek hem bilgisizlik hem aymazlık hem de art niyetliliktir. YCHP’nin Türkiye Partisi kurucusu olan genel başkan yardımcısı, işgal ettiği koltuğun, görev aldığı partinin tarihsel önemini, geçmişini de bilmemekte. Mehmetçiği, dünyada farklı kılan özelliklerin farkında değil. Atatürk’ün ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarının kurduğu bir partinin yöneticisinin bilgisizlik içinde böyle bir açıklaman yapması kabul edilemez.

İÇ SAVAŞ DEĞİL, AMD-BATI DESTEKLİ

BÖLÜCÜLÜĞE KARŞI VATAN SAVAŞI YAŞANIYOR

Cankurtaran: “Türkiye’de bir iç savaş yaşandığını ileri sürerek “Savaşı kimin çıkardığının da belli olmadığını” söylemiş. Türkiye’de bir iç savaş yaşanmıyor. Türkiye, ABD-İsrail’in saldırısına karşı kendini savunuyor. ABD-İsrail, bu saldırıda PKK ve IŞİD’i kullanmakta.

ÖNEY, TÜRK SİYASETİ AÇISINDAN BİR TALİHSİZLİKTİR

Yasemin Öney, savaşın olduğunu görüyor da savaşı kimin çıkardığını bilmediğini söylüyor. Bu durum, Türk siyaseti açısından talihsizliktir. Devleti yönetmeye talip olan bir partinin yöneticisinin siyasal olaylardan bu kadar habersiz olması düşünülemez.

SEN NEREDE YAŞIYORSUN?

Ey Yasemin Öney, sen nerede yaşıyorsun? Ortadoğu’yu kan gölüne kimin çevirdiğinin farkında değilsen, o koltukta ne işin var? ABD yöneticilerinin Ortadoğu’daki müttefiklerinin, kara güçlerinin PYD/PKK olduğunu defalarca söylediğini de işitmeyip okumadın mı? Öldürülen PKK militanlarının ellerinde bulunan ABD malı silahlardan da mı haberin yok? Bütün bunlardan habersizsen sen, ne iş yaparsın?

PARTİNİZİN İLK GENEL BAŞKANI DA BİR MEHMETÇİK’Tİ

Bak Yasemin Hanım, koltuğunu işgal ettiğin parti Mehmetçiğin işgal güçlerine karşı savaşını yönetmek için kuruldu. CHP’nin ilk genel başkanı Atatürk de bir Mehmetçikti. Mehmetçik yalnız Türklerin değil, tüm dünyanın saygısını kazanmış bir askerdir. Öncelikle CHP ve Cumhuriyet tarihini öğrenmelisiniz. Öğrenmelisiniz ki, oturduğunuz koltuğu hak ediniz. Ayrıca şu yazıyı da (Mehmetçik http://adiladalet.blogspot.com.tr/2014/08/mehmetcik.html) okuyunuz, belki Mehmetçik hakkında az da olsa bilgi sahibi olursunuz.

TÜRKİYE’Yİ SALDIRGAN BİR DEVLETE

BENZETEREK BÖLÜCÜ ÖRGÜTÜ VE DESTEKÇİLERİNİ AKLAMAYA

ÇAILAŞN BİRİNİ PARTYİSİNİN TEPESİNE GETİRMEK KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞARISI!

Türkiye’yi saldırgan bir devlete benzeterek bölücü örgütü ve onun arkasındaki güçleri aklamaya çalışan birini, CHP’ye yönetici yapmak Kılıçdaroğlu’nun bir başarısı(!) olsa gerek. Dersimli Kemal; CİA’nın yan kuruluşunun haber elemanı TR 705’i, Atatürk’e “kefere” diyen ve oğlu Ensar Vakfında ders veren Bekaroğlu’nu genel başkan yardımcısı yapmıştı. Şimdi de Mehmetçiği, İsrail askerine benzeten şaşkın aymazı buldu kendine yardımcı. Bekleyelim, görelim bakalım, Dersimli Kemal Atatürk’ün kemiklerini sızlatmak için daha ne marifetler gösterecek?

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir