Sosyal medya yasası yolda

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, internet medyasının yasayla şekilleneceğini, böylelikle herkesin sosyal medya anlamında kendi başına kurduğu ve bilgi kirliliğine yol açan medya unsurlarının önüne geçileceğini, bu konuda çalışmaları olduğunu belirtti.

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu (SDDP’nin) Sakarya Büyükşehir Belediyesi Orman Park Tesisleri’nde düzenlediği toplantıya katılan Duran, burada kurum hakkında bilgilendirme yaptı.

“İnternet medyası bir yasayla şekillenecek”

İnternethaber.com’un haberine göre, İnternet medyasına yönelik soruları cevaplandıran Duran, teknolojinin hızlı geliştiğine, çağın gereği olarak yeni medyanın ortaya çıktığına dikkati çekti.

Bu kapsamda çalışmalar yaptıklarını belirten Duran, “İnşallah internet medyası da bir yasayla şekillenecek. Böylelikle en azından herkesin sosyal medya anlamında kendi başına kurduğu ve bilgi kirliliğine yol açan medya unsurlarının da önüne geçilmiş olacak” şeklinde konuştu.

“Yazılı basın benzeri 36 ay bekleme ve kadro zorunluluğu gelebilir”

“Yazılı basında mesela kurumumuzdan ilan alınabilmesi için bekleme süresi olan 36 ay boyunca yayınlanma zorunluluğunun yanında belirli kadro ve kıstaslar var” diyen Duran sözlerine, “Bu nedenle internet medyasında da böyle bir düzenleme olabilir. Yasa çıktığında biz de kurum olarak üzerimize düşen ne varsa yaparız” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.