2022’ye coşkuyla girildi

Kitlelerin coşkusunu Covid19 bile bozamadı ama hükümet esaslı bir zamlı geceyarısı operasyonuyla bu coşkuya iyi bir darbe vurdu

Yeni yıl kutlamaları bir kez daha salgının gölgesinde buruk gerçekleşti. Dünyada ve Türkiye’de kitleler genellikle kapalı mekânlar ve topluluklardan uzak, evlerinde ve televizyonlar karşısında havai fişek gösterilerini ve etkinlikleri izlemekle yetindi. Salonlar eskisi gibi hınca hınç doldurulamadı. Siyasi iktidarın yılbaşı eğlencelerinin doruk noktasındayken elektrik ve akaryakıt zamları üzerinden yaptığı fırsatçı operasyonun etkisi sabah uyanınca hissedildi; halk şoka girdi. Siyasi iktidar bir kez daha güven kaybetti, süper marketler fiyat indirsin emrinin laf-ü güzaf olduğunu anladı.

İnsanlık ve Burdurlular dün gece Covid129 salgının gölgesinde 2’inci yeni yılını kutladı.

Geçen yılki yasaklar gölgesinde kutlama mahrumiyeti, bu yıl aşılanmanın verdiği rehavetle daha coşkulu ve daha renkli geçti. Ancak birçok ülkede büyük çaplı gösteriler Omicron etkisiyle iptal edildi. Kanada ve Fransa gibi bazı ülkelerde gece sokağa çıkma yasağı uygulandı.

Türkiye’de ise henüz Omicron etkisi yağın olmadığı için kısıtlama, yasak gibi sözcükler ağza bile alınmadı. Salonlar doldu taştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.