Tarihi değirmenin iyileştirilme süreci başladı

Gümüş’ün Değirmeni İyileştirme projesi için yer teslimi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in girişimleri sonucu hayata geçirilecek olan projeyle tarihi Gümüş’ün Değirmeni’nde yapılacak olan iyileştirme çalışmaları için yer teslimi yapıldı.

BAKA’dan %75 destek alınarak yapımına başlanacak olan iyileştirme çalışması 270 gün içerisinde tamamlanması planlanıyor. Burdur tarihine sahip çıkılması amacına yönelik hayata geçirilen projeyle  su kültürünün de gelecek nesillere aktarılması hedefleniyor.

Restorasyon çalışması için yer teslimi gerçekleştirilen Gümüş’ün Değirmeni hakkında bilgi aktaran Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Gümüş’ün Değirmeni restorasyon çalışması için yer teslimindeyiz. Yüklenici firma 270 gün içerisinde binamızı ilk orijinal haline getirerek vatandaşımızın kullanımına açılacak hale getirecek. %75’i Kalkınma Ajansı destekli olan bu projede, yaklaşık maliyet 1,5 milyon civarında. Biz su kültürüne sahip çıkacağımızı ifade etmiştik. Bizden önceki dönemde kamulaştırılan bu alan, bizden sonra da Burdur’un su kültürüne hizmet edecek şekilde dönüştürülecek. Burdur’umuza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir