Tarım ve hayvancılık Fuarı açıldı

Teke Yöresi 2’nci Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışı yapıldı. Fuar’a Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de katıldı.

Uzay Çatı altında kurulan ve 28 Mayıs – 1 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan fuar açılışına katılan Bakan, fuar kapsamında düzenlenen 11’nci Damızlık İnek Yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verdi.

Düzenlenen Damızlık İnek Yarışması Ödül Töreni sonrası gerçekleşen Teke Yöresi 2’nci Tarım ve Hayvancılık Fuarı açılışında konuşan Vali kürklü, Burdur’un hayvancılıkta iyi bir noktada olduğunu belirterek, bu tür fuarlarda hayvancılığın daha da ileriye götürülmesi, yeni teknolojilerin, yeni bilgilerin, üreticilerin ve tüketicilerin buluşması noktasında önem arz ettiğini ifade etti.

Açılışta yaptığı konuşmada Bakan çelik, “bir an için şöyle dünyada, bölgemizde olup bitenlere bakmamızı istiyoruz. İnsanlık zor bir süreçten geçiyor. Çok sıkıntılı bir süreçten geçiyor insanlık. İnsanlar çok ama insanlığın az olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Ben buraya geldiğimde ‘Güller şehri’ diyorsunuz doğru söylüyorsunuz. Herkesin burada yüzü gülüyor. Herkes samimi. İnsanlık bol Burdur’da… Dünyanın buna çok ihtiyacı var. Mezarlıklar doldu ama bakın denizlerde mezarlık olarak dolmaya başladı. Bebeler sahillere vuruyor. Anlamsız ve insafsız bir şekilde dünyada insan kıyımının devam ettiğini görüyoruz” dedi.

Fuar açılış törenine, Milletvekillileri Bayram Özçelik,  Dr. Mehmet Göker, Garnizon Komutanı P. Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, siyasi parti ve Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Baklan Çelik, fuar açılışı sonrası Burdur Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ziyaret sonrası Grand Özeren Otelde sektör temsilcileriyle toplantı gerçekleştirildi. Burada Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kamil Özcan bir sunum yaptı, Grand Özeren Oteldeki program sonrasında Bakan Çelik AKP İl Başkanlığı ve eski Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya’nın şube başkanlığını yaptığı Birlik Vakfı Kültür Evini ziyaret etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir