“TBMM’de çözüm” söylemi PKK’yı kurtarmak içindir.”

Vatan Partisi’nden ülke çapında “Meclis’te çözüm”ün tehlikesine karşı halkı uyarı eylemleri

Bir süredir irili ufaklı muhalefet partilerinin sürdürdüğü “Kürt sorununa Meclis’te çözüm” kampanyasının vatan savaşında oluşturduğu tehlikeye dikkat çekmek ve PKK’yı Mehmetçiğin pençesinden kurtarma amacına işaret etmek için ülke çapında Vatan Partisi il başkanlıkları ve TGB örgütleri basın açıklamalarıyla halkı uyarıyorlar. Bu kapsamda Antalya Vatan Partisi İl Başkanlığı Kapalı Yol Halk Bankası önünde bir basın açıklaması yaparak Antalyalıları uyardı. “TBMM’de çözüm” kampanyasının PKK’yı kurtarmak amacıyla yapıldığını açıkladı.

Önce CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Kürt sorununu çözmek için HDP muhatap alınmalı; Meclis’te çözülmelidir” dedi.

Ardından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “HDP, legal meşru bir partidir” diyerek AYM’de köşeye sıkışmış olan HDP’ye ve Mehmetçik karşısında çökmekte olan PKK’ya el uzattı.

Muhalefetin “Meclis’te çözüm” kampanyasına dönüşen çıkışı HDP/ PKK’yı kurtarma amacını taşıyor.

Ülkede PKK/HDP’yi kurtarma kampanyasına eylemli tek çıkış Vatan Partisi’nden geldi.

Vatan Partisi il örgütleri illerinde peş peşe açıklamalar yaptılar.

Bu kapsamda Antalya Kapalı Yol Halk Bankası önünde toplanan Vatan Partililer, Baydın muhalefetinin yürüttüğü “Kürt sorununa TBMM’de çözelim”, “Kürt sorununun çözümünde HDP muhatap alınmalıdır” söylemlerinin HDP’yi meşrulaştırma, PKK’yı yasallaştırma ve PKK’ya karşı başarıyla yürüyen mücadeleyi baltalama girişimi olduğunu dile getirdiler. 

Basın toplantısında konuşan Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya İl Başkanı Serdar Üsküplü, “Merkezinde CHP, İYİ Parti, HDP/PKK, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden Tayfası, ‘Kürt sorununa TBMM’de çözüm’ iddiasıyla bir kampanya başlatmışlardır. Amerika’dan medet uman Biden Tayfasının amacı, Kürt sorununu TBMM’de çözüm bulmak değil, Türkiye’yi ABD-İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. ‘Kürt sorununa TBMM’de çözüm’ söylemi, Türk Ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirilmiştir ve PKK’yı kurtarmak içindir” dedi.

Başkan Üsküplü, ABD ve hempalarının köpürttükleri ve kampanya haline getirdikleri girişimleri hakkında şu görüşleri savundu:

ABD ve güdümündeki Bölücü Terör örgütü, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür.
TBMM, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır.24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, görevini yerine getiren Mehmetçiğimizi kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve gazilerimize şükran duygularını bildiriyor.
Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda ve vatanımızın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız, ABD güdümlü Bölücü Terörden kurtulmanın ve huzura kavuşmanın sevincini yaşıyor.
Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Bölücü Terörün şu veya bu kisve altında eleman devşirmek, para toplamak, propaganda yapmak, yıkıcı eylemlere kalkışmak için yasal olanakları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Gazi Meclisimize Terör Örgütünü sokmak isteyenlere kesin yanıtımız budur!
Türkiye Büyük Millet Meclisi, bütün dünyaya bir kez daha duyurmaktadır ki, bölgemizde “Kürdistan” adı altında İkinci İsrail Devletinin kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu kararlılığımızı bölücü planların hedefinde olan komşularımız Suriye, Irak, İran, Azerbaycan ve Rusya ile dayanışma içinde yerine getirme irademiz herkesçe bilinmektedir. Emperyalist-Siyonist tertipleri sürdürmekte ısrar edenler, bugüne kadar olduğu gibi bozguna uğramaktan öte bir sonuca ulaşamayacaklardır.
Vatanımızı kalıcı barış ve huzura kavuşturmakta olduğumuz bugünkü koşullarda, Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak, Cumhuriyet Hükümetimizin Her vatandaşa iş, Her vatandaşa huzur, Her vatandaşa sağlık ve eğitim sağlayacağına güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz ekonomik zorlukları “Üretenler Milletin efendisidir” ve “Üretici baş tacıdır” şiarıyla başaracağımız Üretim Devrimiyle aşmakta kararlıyız.
Üreten ve Birleşen Türkiye kararımız kesindir!
Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez!
Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar!
Tek Devlet, Tek Millet, Tek Vatan, Tek Bayrak kararlılığımıza kimse dokunamaz!
Bu karar, Türkü ve Kürdüyle bütün Türk Milletinin kararıdır!
Bu karar, Türk milletinin egemenliğini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kararıdır!
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.