TELE1’den THKP-C’li kışkırtma #EvdeKalBurdur

Geçen hafta sonu İsveç’te yeni tip koronavirüs (Kovid19) hastalığına yakalandığı halde tedavi edilmeyerek evine gönderilen Emrullah Gülüşken adlı Türk vatandaşının, kızı tarafından sosyal medyadan yardım istekleri karşılık görerek ambulans uçakla Türkiye’ye getirilmesi ve tedaviye alınması yurt içinde ve dışında yankı yarattı. Bir yandan provokatif odakları harekete geçirdi diğer yandan uluslararası milletler camiasında hayranlık uyandırdı. Özellikle İsveç basınının olaya geniş yer verdiği basına yansıdı. Türkiye’de ise kışkırtıcı kesimlerle bunların peşine takılan muhalefet “şov” olarak değerlendir. Bu kapsamda TELE1 kanalına İsveç’ten bağlanarak “AK Parti’nin şovu” olduğu şeklinde açıklama yapan kanalın İsveç muhabirinin DHKP-C’li olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu İsveç’te Kovid19’a yakalanan Türk vatandaşı Emrullah Gülüşken tedavi edilmeden evine gönderildi. Kızı sosyal medyadan yardım istedi. Türkiye yardım çağrılarına olumlu cevap verdi. Gülüşken, ambulans uçakla Türkiye’ye getirilerek tedavi altına alındı. Birçok ülke Türkiye’de mahsur kalan vatandaşlarının durumuyla ilgilenmemişti. Örneğin bir kısım Mısır vatandaşı İstanbul havaalanında mahsur kalınca ülkelerini protesto eden eylemler yapmışlardı. Türkiye’nin bir vatandaşı için İsveç’e ambulans uçak göndermesi yurt içinde ve yurt dışında geniş yankı yaptı.

Ancak uluslararası camiada takdir toplayan Türkiye’nin düşmanlarını bu gelişme rahatsız etti. Hemen provokatif odaklar harekete geçti. Sanki bir merkezden idare ediliyormuş gibi sosyal medyada bu olay “AKP şovu” olarak değerlendirildi. Hiç araştırma yapmadan sırf muhaliflik dürtüsüyle muhalefet ve bir takım sazanlar da provokatörlerin peşine takıldı.

Bu kapsamda TELE1’e bağlanarak Emrullah Gülüşken’in ülkemize getirilmesini alaya alan Seda Şanlıer, THKP-C’li çıktı.

BUNUN ADI MUHALEFET DEĞİL!

Bu kışkırtıcılardan biri de, TELE1 kanalında geçtiğimiz gün canlı yayın konuğu olarak alınan ve “AKP’nin siyasi şov” yaptığını düşündüğünü söyleyen TELE1 İsveç Temsilcisi Seda Şanlıer’di.

Şanlıer’e, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkan Yardımcısı Barış Demiralay, Twitter hesabı üzerinden tepki gösterdi. Demiray, “bakın bu olayın adı, ‘’muhalefet’ değil. Doğru koyalım. Bu Türkiye düşmanlığı. Yalancılık, küstahlık…” dedi.

KOCASI ÖRGÜT LİDERİ ÇIKTI

TELE1’e İsveç’ten bağlanarak Türkiye’nin şov yaptığı yalanını söyleyen Seda Şanlıer’in Türkiye Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi (THKP-C)-Acilciler terör örgütü liderlerinden Hamza Yalçın’ın eşi olduğu ortaya çıktı.

Hamza Yalçın, 12 Eylül döneminde THKP-C Üçüncü Yol davasında beraat etmiş, daha sonra üst mahkemenin itirazıyla müebbet hapse mahkûm edilmişti. Müebbet hapse çarptırılan Hamza Yalçın ise 23 yıl önce İsveç’e kaçmıştı. Her fırsatta Türkiye düşmanlığı yapan Yalçın ve Şanlıer çiftinin İsveç’te de Türkiye aleyhinde yayınlar yaptı. 2017 yılında kırmızı bültenle aranan Hamza Yalçın’ın İspanya’da yakalanmasıyla propaganda çalışmaları yürüttüğü belirlendi. Konuya dair TGB Genel Başkan Yardımcısı Demiralay, bir Tweet atarak, Şanlıer’in gerçek yüzünü gösterdi.

TELE1 İSVEÇ MUHABİRİ THKP-C’li

Tele 1’in, “İsveç’te THKP-C’nin Odak Dergisi’nin yazarı Seda Şanlıer’i temsilcisi yapmış” olduğunu belirten Demiralay, “Seda Şanlıer’in yazar olduğu Odak Dergisi, Türkiye karşıtı haberler yapan bir site. Terör örgütlerini öven onlarca haber yapmışlar. Derginin 2 yazarı Türkiye’de cezaevinde” şeklinde açıklamada bulundu ve birçok belge ortaya koydu.

ŞANLIER’İN EŞİ KAÇAK BİR THKP-C’Lİ

Demiralay, şu bilgileri tivitledi:

“Tele 1’in İsveç Temsilcisi Seda Şanlıer’in eşi Hamza Yalçın’ın THKP-C terör örgütü üyesi olduğu için arandığı ve uzun yıllardır İsveç’te yaşadığı biliniyor. Hamza Yalçın da Odak dergisinin başyazarı”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

İşte diğer kanıt ve belgeler!

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir