Vali Şıldak Çeltikçi’ye işaret ederek halka uyarıda bulundu

Burdur Valisi Hasan Şıldak, önceki gün hapisten salıverilen şahsın testi pozitif çıkınca yaygınlaşmasının önüne geçmek amacıyla karantinaya alınan Çeltikçi’de korona bulaşan vaka sayısı 7’ye yükseldiğine dikkat çekerek Burdurluların tedbirlere eksiksiz uyması için uyarıda bulundu.

Tüm dünyayı esir alan ve kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (kovid19) 3 milyonu aşkın kişiye bulaştı. 200 bin kişinin ölümüne sebep oldu. Batı ülkelerinde bakımsızlıktan ve ilgisizlikten yaşlı bakım evlerinde ve sokaklardaki evsizler arasındaki ölümler düşünüldüğünde bunun ikiye katladığı düşünülüyor. Ülkemizde ise 114 bin 653 kovid vakası vuku buldu. 2 bin 992 ölüm oldu. Erken alınan ve disiplinli bir şekilde uygulanan tedbirlerle salgının önünü keserek zirvesine ulaştırdık.

ÇELTİKÇİ’DE VAKA SAYISI 7’YE TIRMANDI

Bu kapsamda idarenin tavizsiz uygulamaları ve halkının gönüllü uyması sayesinde ülke çapında en temiz illerden biri olan Burdur, son birkaç günde dış kaynaklı olmak üzere birden vaka sayısı arttı. Çeltikçi ilçesinde önceki gün ortaya çıkan ve ilçenin tamamın karantinaya alınmasına sebep olan vaka sayısı 7’ye tırmandı.

HALKA UYARI

Vali Şıldak sosyal medya hesabından Çeltikçi’de vaka sayısının 7’ye çıkmasına dikkat çekerek, “salgının yayılma riskinin ve hızının ne kadar yüksek olduğu”nun, “kurallara uymanın ne kadar önemli olduğu”nun, “evde kalmanın ne kadar gerekli olduğu”nun “çok açık” olduğunu belirtti.

Ve “herkesi tedbirleri eksiksiz uygulamaları konusunda uyarıyorum!” dedi.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir