TGB 100. yıl ormanına 10 bin gönüllü arıyor

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), 19 Mayıs’ın 100’ncü yılında 10 bin fidan dikecek. Gençler, Kırşehir’in Akpınar ilçesinde 100’ncü Yıl Gençlik Ormanını oluşturacak.

Atatürk’ün Samsun’a ayak basışının 100’ncü yılında Türkiye Gençlik Birliği (TGB) bir dizi etkinliğe hazırlanıyor. TGB’liler 19 Mayıs’ın 100’ncü yılında yurdun dört bir yanına yeşil tohumlar ekeceklerini ilan etti. Aydınlık’ın haberine göre, TGB Genel Merkezinden yapılan açıklamada, “insanlar ağaçlar gibi başı dik, kendinden emin yaşamak ister. Fikirler ve değerler ağaçlar gibi filizlenir. Tecrübenin sembolü ve yaşamın bütün renkleri ağaçlar da vücut bulur. Hayatın devamlılığı ve sonsuzluğu onların eseridir. Bu dünyada iz bırakmak isteyenlerin fidan dikmek istemesinin anlamını merak ediyorsanız sebebi bunlardır. Doğa bizim evimiz ve ailemizdir. Ne yazık ki güzel dünyamız nefes darlığı çekmektedir. Bu sorumlulukla yola çıkarak doğamıza sahip çıkıyoruz. Türkiye Gençlik birliği olarak 19 Mayıs’ın 100’ncü yılında yurdumuzun bozkırına yeşilin tohumlarını ekeceğiz” ifadelerine yer verildi.

BOZKIRIN ORTASINDA 10 BİN FİDAN TARİHİ SELAMLAYACAK

TGB açıklamasında, “güzel ülkemizi daha da güzelleştirmek ve geleceğe gençlikten bir hatıra bırakmak için Kırşehir’in Akpınar ilçesinde 100’ncü Yıl Gençlik Ormanı Projesi’ni hayata geçiriyoruz. 19 Mayıs’ın 100’ncü yılında bozkırın ortasına dikeceğimiz 10.000 fidan ile tarihimizi ve geleceğimizi selamlıyoruz. Geleceğimizi teminat altına almak ve yaşamı korumak için binlerce fidana ihtiyacımız var. Anadolu’ya kazandıracağımız 10.000 ağaçlık ormanda sizin de katkınız olsun. Anadolu’yu çiçeklendirmek, ağaçlandırmak ve güzelleştirmek için herkesi destek olmaya çağırıyoruz” diyen gençler, 100’ncü yıl için büyük hazırlıklar yapıyor.

Siz de aşağıdaki numarayı arayarak veya formu doldurarak geleceğe dilediğiniz kadar fidan bırakmak için başvurunuzu yapabilirsiniz.

İletişim: 0554 361 21 73

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir