TGB’de bayrak değişimi: Yeni Genel Başkan, Dilek Çınar

TGB’nin Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulu toplantısında yapılan seçimde 7’inci Dönem Genel Başkanlığına oy birliği ile arkadaşları arasında ilgisi, birikimi ve çalışkanlığıyla dikkat çeken ve örnek olan Dilek Çınar seçildi.

Türkiye Gençlik Birliği, Türk devriminin 101. Yılında 23 Nisan Cuma günü yurdun dört bir yanından yüzlerce gencin katılımıyla Genişletilmiş Genel Yönetim Kurulunu (GGYK) toplayarak Türkiye gençlik hareketine önderlik edecek yeni genel başkanını seçti. TGB’nin 7’inci Dönem Genel Başkanı Dilek Çınar oldu.

Çınar, “Türk Devriminin 101’inci Yılında Anadolu’nun bağrında kurulan devrimci Meclisinin ve devrimci hükümetin mücadele kararlılığını taşıyoruz” diyerek başladığı konuşmasını, “15 yıllık tarihimiz boyunca sırtımızı Türkiye’nin büyük milli demokratik devrim mirasına dayayarak Türkiye’ye yönelen her saldırıda göğsümüzü siper ettik” şeklinde sürdürdü. Cumhuriyet devrimlerini tamamlama ve Türkiye’ye yönelen tehditlere karşı Türk gençliğinin tavizsiz vatanseverliğine vurgu yapan Çınar konuşmasını “Bu çürümüş sistem gençliği bağımlılıklara, uyuşturucu batağına, Z kuşağı denilen deli gömleklerine hapsetmek istiyor. Geleceğimizi ellerimizden almak istiyor. Gençliği sistemin kucağına teslim etmeyeceğiz. Geleceğimizi kendi ellerimizle kuracağız. TGB ben’in biz olduğu yerdir. TGB’li bencilliğe, bireyciliğe, köşe dönmeciliğe savaş açandır. Emeğini, ekmeğini, bilgisini paylaşan, hayatını Türk Devrimine adayandır” diyerek tamamladı.

DİLEK ÇINAR KİMDİR?

12 Haziran 1995’te Mardin/Nusaybin’de doğdu. Annesi ev hanımı, babası kaynak ustası olan Çınar ilk, orta ve lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Çınar Süleyman Demirel Üniversitesi İktisat Anabilim dalında Yüksek Lisans öğrenimini sürdürmektedir. İktisat tarihi alanında çalışmalar yürütmektedir. Yıldırım Gençer tarafından derlenen Nereden Çıktı Bu Z Kuşağı kitabının yazarlarındandır. 2011’den bugüne TGB Bursa Liseli İl Başkanlığı, TGB Eskişehir İl Başkanlığı, TLB Genel Başkan Yardımcılığı ve TGB Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.