“Toplumu bölen başkanlık teklifi geri çekilmelidir”

Türkiye Halkı, Terör Karşısında Milli Seferberliği Kendiliğinden İlan Etti

ABD’nin “kara gücüm” dediği PKK/ PYD’ye karşı verilen mücadele başarıyla sürmekte, PKK kazdığı hendeklere gömülerek Kandil ve Güneydoğu’da barınamaz ve eylem yapamaz hale geldi. Kürt halkının güvenini ve desteğini kaybeden terör örgütünün üst düzey yöneticilerinin Kandil’de barınamaz hale geldikleri belirtiliyor. Türk ordusunun Fırat kalkanı operasyonuyla kuzey Suriye’de oluşturmaya çalıştığı Amerikan-İsrail (Kürt/ terör) koridorunu engellemek için Cerablus’tan Suriye’ye girmesi ABD’yi iyice panikletti ve BOP’un uygulanmasını sekteye uğrattı. Türkiye’yi hizaya sokmak ve isteklerini yaptırtmak için 40 yıldır besleyip büyüttüğü silahlı Gladyosunu 15 Temmuz’da ateşe sürmesi de bir işe yaramayınca iyice çılgınlaşan Amerikan emperyalizmi, iç cephede kaos yaratarak ülkeyi yönetemez hale getirmeye yoluna gitti. Büyük kentlerde halka ve güvenlik kuvvetlerine yönelik bombalı suikastlar düzenlemeye başladı.

Son bir yılda PKK ve IŞİD üzerinden düzenlenen bombalı saldırılarda yüzlerce Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Son bir haftada İstanbul Şehitler Tepesi/ Beşiktaş’ta polise ve Kayseri’de askere yönelik bombalı saldırılar Türk toplumunu ayağa kaldırdı. Yenikapı ruhu yeniden ortaya çıktı. Millet topyekun birlik beraberlik ruhuyla meydanlara inerek teröre meydan okudu; bütün Türkiye ayakta, tek yürek oldu. Adeta milli seferberliği halk başlattı.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AKP Hükümeti de bir yandan mili seferberlik ilan ederken diğer yandan da başkanlık sevdasıyla yatıp başkanlıkla kalkmayı sürdürdü.

Bu kapsamda Vatan Partisi lideri Dr. Doğu Perinçek, Sözcü gazetesinde Başak Kaya’ya konuştu. AKP içinde de başkanlığa ‘hayır’ diyenler olduğunu ifade eden Perinçek, “eğer milleti seferberliğe çağırıyorsak, bu cumhurbaşkanlığı sistemini getirmeyeceksin; çünkü sistem milleti bölüyor” dedi.

“AKP’DEKİ ÜST DÜZEY İSİMLERE SIRA GELİYOR”

Vatan Partisi lideri Perinçek, AKP’de üst düzey isimlere ABD/ FETÖ operasyonu yapılacağını söyledi. Perinçek, “AKP’nin kendi içine yönelmesi o kadar kolay değil. Belediyelerde kısmen yöneliyor, birçok AKP yöneticisi hapse atıldı. Kendileri de çok iyi biliyor, sıra gelecek” dedi.

ABD/ PKK/ FETÖ’YE KARŞI TOPYEKÛN

MÜCADELE İÇİN TOPLUMU BÖLEN BAŞKANLIK GERİ ÇEKİLMELİ

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, PKK ve FETÖ’yle milletçe mücadele edebilmek için “toplumu bölen” anayasa değişikliği teklifinin geri çekilmesini istedi. Perinçek, AKP içinde de başkanlığa hayır diyenler olduğunu belirterek, “eğer biz milleti seferberliğe çağırıyorsak o zaman bu cumhurbaşkanlığı sistemini getirmeyeceksin, çünkü bu sistem milleti bölüyor. Millet dövüşürken terörle mücadele için nasıl birleşeceğiz. Bu durum terör örgütlerine avantaj sağlar” diye konuştu.

TOPLUMUN YÜZDE ELLİSİ BAŞKANLIĞA KARŞI

Cumhurbaşkanının seferberlik ilan edemeyeceğinin altını çizen Perinçek, “yapılmak istenen milletçe, devletçe terör örgütleriyle mücadele edelim, bir olalım gibi çağrıdır. Ancak doğru formüle edilmediği anlaşılıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.  Perinçek şöyle dedi: “Anketler toplumun yüzde 50’sinin yeni sisteme karşı olduğunu gösteriyor. Sistem bölünme getirecek. Milli seferberlik Atatürk’ün verdiği esinle olur. Abdülhamit’le bu milleti seferber edebilir misiniz?”

“GÖRECEKSİNİZ, ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ OLMAYACAK”

“Göreceksiniz, anayasa değişikliği olmayacak” şeklinde kesin ve net konuşan Başkan Perinçek, “TBMM’nin yetkilerini budayan, hükümet üzerindeki denetim araçlarını ortadan kaldıran bir anayasa değişikliğini Türkiye kaldırmaz. Meclis’i kenara iterek nasıl seferberlik yapıp, terörün hakkından geleceksin? Siyaset, ekonomi mafyalaştı. Türkiye dolar ve borsa vurguncuları, sıcak para komisyoncuları, faizciler, ihale, tarikat rantçılarının eline geçti” dedi.

Perinçek şu görüşleri savundu:

AKP İKTİDARI TEPETAKLAK OLUR

“YENİ anayasa teklifine AKP’de de itiraz var. MHP’den de hayır gelecek. AKP, 20 MHP’li ‘Evet’ diyecek beklentisinde… 2003’te 1 Mart tezkeresi oylandı. Erdoğan ‘Tezkereye evet derseniz bana, hayır derseniz Perinçek’e oy vereceksiniz’ dedi. 90 AKP’li ‘Hayır’ oyu verdi. Demek ki Türkiye’nin dirençleri var. Tezkere kabul edilseydi şimdi açılan koridor Suriye’de değil Türkiye’de olacaktı. Erdoğan kendisi açısından da tehlikeli adım atıyor. Akılları varsa geri çekerler. Çekmezlerse AKP iktidarının tepetaklak olmasının başlangıcı olur.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir