Belediye’den Burdur Göl’üyle ilgili bir hamle daha

Burdur Gölü’nün suyunun çekilmesi ve giderek kuruma tehlikesi altında bulunmasına dikkat çekmek amacıyla çeşitli faaliyetler ve oluşumlar düzenleyen Burdur Belediyesi’nden bir hamle daha geldi. Burdur PTT Başmüdürlüğü ile işbirliği içinde bir PTT Pulu yayınladı. PTT Pulu, göl ile çölü yanyana resmederek Göl’ün kuruma tehlikesine dikkat çekti.

Burdur Gölü, uzun yıllardır suyu giderek çekilen ve kuruma tehdidi altında bulunan sulak alanlarımızdan biri. Devlet,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı bir yandan tarımı geliştirmek amacıyla barajlar ve göletler yaparken, diğer yandan halkın izinli izinsiz açtığı sondajlarla yeraltı suyunu orantısız bir şekilde çekmesine de göz yumarak Göl’ü besleyen ana damarları tıkamaktadır. Ardından da halka cambaza baktırmakta, Göl’ü Kurtarma Eylem Planları yapmaktadır. Bu kapsamda Burdur Belediyesi de Burdur Gölü’nün üzerinde Demokles’in kılıcı gibi sallanıp duran kuruma tehlikesine dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlemektedir. Çeşitli demokratik kitle örgütleriyle ve sanatçılarla koordineli bir şekilde Göl’e dikkat çeken ve farkındalık yaratan etkinliklere imza attı.

Bu kapsamda bugün (19 Aralık 2016 günü) Belediye Başkanlığı makamında PTT Başmüdürü Nevzat Kazan ve PTT Memuru Betül Kaya ile birlikte basın karşısına geçen Başkan Ercengiz, yeni Göl hamlesini tanıttı. Burdur PTT Başmüdürlüğü ile işbirliği içinde bir PTT Pulu yayınladı. PTT Pulu, göl ile çölü yanyana resmederek Göl’ün kuruma tehlikesine dikkat çekti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir